Poniedziałek, 5 czerwca
Imieniny: Walerii, Waltera
Czytających: 8162
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Co z przebudową mostu?

Czwartek, 7 października 2021, 10:02
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Co z przebudową mostu?
Fot. Przemek Kaczałko
Trwa przebudowa mostu nad kanałem Młynówka na ulicy Mostowej w Jeleniej Górze. Od pewnego czasu sporadycznie można tam zobaczyć pracowników - czy to znaczy, że termin jest zagrożony? Dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów na specjalnej konferencji prasowej wyjaśniał przyczyny komplikacji.
Prace zostały spowolnione - ma to związek z sytuacją, którą zastaliśmy po rozebraniu konstrukcji ustroju - tłumaczy Piotr Cichowski, dyrektor MZDiM. - Okablowanie uzgodnione na etapie dokumentacji projektowej różni się od tego, które zastaliśmy. Gestor mediów deklarował istnienie zapasów kabla w studni, a okazało się, że tych zapasów nie ma, więc nie da się wykonać ustroju, który był zaplanowany - mówił P. Cichowski, który dodał, że stara konstrukcja nośna opierała się na przyczółkach, których beton był za słaby i trzeba było wykonać opłaszczowanie.

Jak tłumaczy dyrektor MZDiM powyższe zmiany wymagały korekt w dokumentacji projektowej i dodatkowych prac. Aktualnie trwają rozmowy pomiędzy miastem, a wykonawcą i projektantem. Póki co, nie wiadomo o ile przedłuży się przebudowa mostu, ani o ile wzrośnie koszt inwestycji.

Obecnie wykonywane opłaszczowanie nie wymaga większej liczby pracowników - tłumaczy sporadyczną obecność pracowników na budowie, dyrektor Cichowski, który zaznacza, że i tak trzeba czekać na uzgodnienie zmian projektowych.

Jednocześnie przedstawiciel MZDiM zapewnia, że rozpoczęcie remontu alei Wojska Polskiego (rozpocznie się prawdopodobnie na początku listopada) nie spowoduje jeszcze większych utrudnień w ruchu w centrum miasta.

Wytyczone objazdy nie nakładają się na siebie - twierdzi P. Cichowski.

Powyższe zdanie szefa MZDiM może zadziwiać, bowiem objazd przy remoncie al. Wojska Polskiego - w stronę Małej Poczty - ma być skierowany przez ul. Sudecką - Bankową - Korczaka - Wolności, a objazd spowodowany remontem mostu prowadzi DK 3 (al. Jana Pawła II) i ul. Sobieskiego, a co za tym idzie kierowcy poruszają się dalej ul. Wyszyńskiego, Korczaka, Wolności... ale zdaniem dyrektora - nie pokrywają się...

Twoja reakcja na artykuł?

4
3%
Cieszy
20
13%
Hahaha
2
1%
Nudzi
7
4%
Smuci
75
47%
Złości
51
32%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (82)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
855
Tak
10%
Nie
84%
Nie wiem
5%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group