Poniedziałek, 3 sierpnia
Imieniny: Lidii, Nikodema
Czytających: 7245
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Co z milionami złotych długu w lokalówce?

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 3 września 2011, 8:16
Aktualizacja: 8:17
Autor: RED
Jak władze Jeleniej Góry zamierzają regulować swoje zadłużenia, będące spuścizną po ZGL–ach, a teraz przejęte przez ZGKiM? Takie pytanie często trafia do Zofii Czernow, zastępczyni prezydenta miasta.

– Informuję, że część długów jest już spłacona, tyczy to niektórych wspólnot. Reszta zadłużeń, to ok. 9 mln zł, które będziemy sukcesywnie regulować, by kolejne wspólnoty mogły uruchomić niezbędne prace remontowe – mówi Zofia Czernow.

Przygotowywany jest program spłat w dwóch etapach, do końca tego roku i – perspektywiczny – na okres najbliższych dwóch lat. – Za dwa tygodnie będę posiadała już kompletne informacje co do szczegółowych kwot. Niemniej zwracam uwagę, że zadłużenia miasta wobec wspólnot, to tylko jedna część bilansu, a druga – to zadłużenia lokatorów wobec miasta, a te sięgają z kolei ponad 20 mln zł – zastrzega zastępczyni prezydenta.

Nie może być tak, że tylko Miasto jest zobowiązane do spłaty, a lokatorzy już nie. Im szybciej zwindykujemy należności, tym szybkiej przekażemy środki. Oczywiście – nie jest to warunek, będziemy nasze długi regulować w miarę pilnie, ale druga część tego bilansu też nie może umykać uwadze osób, które upominają się o pieniądze dla wspólnot – czytamy w komunikacie jeleniogórskiego magistratu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz

~/-/ 3-09-2011 8:56
Nie rozumię, czy to urząd spłaca zadłużenia tych którzy nie płacili za mieszkania? Jeżli tak to dlaczego Urząd aby eksmitować dłużnika musi mu zapewnić lokal zastępczy? A dłużnik wybiera ten lokal mu nie odpowiada i tak do trzech razy, a ciągnie się to latami. Coś tu jest nie przemyślane.
~Kay 3-09-2011 9:32
Nic bardziej bzdurnego pod względem prawnym nie słyszałem od dawna. W żadnym razie jakikolwiek sąd nie uzna argumentacji Pani Prezydent, iż ponieważ lokatorzy nie płacą lub są winni pieniądze, to Miasto nie płaci swoich zobowiazań wobec innych podmiotów. To dwie odrębne sprawy, każda do odrębnego postępowania przed sądem. Jestem zbulwersowany wypowiedzią Pani Prezydent, która lekko przyznaje ile to tak naprawdę Miasto winne jest Wspólnotom. Pan Robert Prystrom wielokrotnie stanowczo i wyrażnie domagał się zwrotu, jak wtedy mówił, kilkunastu milionów. Pamiętam doskonale kłamstwa o zaledwie 2-milionowym długu Miasta.
~xxx 3-09-2011 10:10
niech prezydent kupi se nowa skode i urzadzi kilka bankietow....
~Gość 3-09-2011 12:31
I stawkę za BEZUMOWNE :-)))) korzystanie z gruntów podnieść 10-krotnir !!! sic !!!! ZŁODZIEJE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~LILA 3-09-2011 15:47
CIEKAWE JAK ODZYSKAJĄ OD LOKATORÓW DŁUGI SKORO WYMYŚLILI ODPRACOWYWANIE ZA ZADŁUŻENIA, WIĘC PIENIĄDZ NIE BĘDZIE WPŁYWAŁ. PROPONUJĘ ABY WSPÓLNOTY WYSTĄPIŁY RÓWNIEŻ Z PROPOZYCJĄ ODPRACOWANIA DŁUGÓW TO MOŻE PANI CZERNOW I JEJ KOLEDZY WYKAŻĄ SIĘ JAKIMIŚ UMIEJĘTNOŚCIAMI, UBIORĄ FARTUSZKI I WEZMĄ SIĘ DO ROBOTY, SPRZĄTANIE, MALOWANIE LUB INNE PRACE PORZĄDKOWE. MOŻE I ZATRUDNIENI DORADCY SIĘ DO CZEGOŚ PRZYDADZĄ, WYKAŻĄ SIĘ UMIEJĘTNOŚCIĄ DORADZANIA PRZY PROWADZENIU PRAC PORZĄDKOWYCH. WSPÓLNOTY SPIESZCIE SIĘ BO NIEDŁUGO PANI CZERNOW WYJEDZIE DO WARSZAWY. SWÓJ GŁOS ODDAJĘ NA PANIĄ PREZYDENT. NIESTETY CZASAMI TRZEBA KOGOŚ AWANSOWAĆ ŻEBY SIĘ GO POZBYĆ I MAM NADZIEJĘ, ŻE TAK SIĘ STANIE A JELENIA ZACZNIE ŚWIEŻYM POWIETRZEM ODDYCHAĆ. ŻYCZĘ POWODZENIA W ODZYSKIWANIU PIENIĘDZY OBU STRONOM.
~ 3-09-2011 16:25
Zosieńko! Jak zamierzasz rozliczyć się z ze spadkobiercami ZGL ( byli pracownicy ZGL??) którzy dopuscili do powstania dużych długów Miasta wobec WODNIKA za nieterm,inowe przekazywanie ( refundację) opłat za wodę i ścieki?!! Przypominam, o DWULETNIM OKRESIE przedawnienia roszczeń WODNIKA wobec odbiorców wody i dostawców ścieków. Data początku biegu przedawnienia jest wpisana w fakturze jako data uiśczenia należności. Tymczasem wielu mieszkańców Jelonki dostaje z ZGL/ ZGKiM irachunki z żadaniami zapłacenia za ww.mediz za lata 2005 - 2009 czyli ządania przeterminowane.. Skutek - NARUSZENIE PRAWA POLEGAJĄCE NA ŻĄDANIA I BYĆ MOŻE POBRANIU ŚWIADCZEŃ NIENALEŻNYCH
~Remember 3-09-2011 16:32
CD Z 16,26 przepraszam wyżej nie zdążyłem przez przeoczenie legitymować się. Te uwagi o żadaniu nienależnych ( przeterminowanych świadczeń - pseudozobowiążań) to tylko mały Pikuś w zadłużeniach i przsetrzeganiu prawa. Przecież jeszcze usiłuje si.e zatuszować bezprawne uzytkowanie terenów będących jeszcze własnością osób fizycznych, a juz ujawnionych w ewidencji gruntów jako tereny publiczne: drogi, cieki wodne itp, czy też prawem kadyuka zajęte nmielegalnymi inwestycjami ( samowola budowlana spowodowana nie załatwieniem spraw decyzyjnych) jako tereny przesyłu mediów ( ciepło gaz, elektryczność0 wraz ze strefami ochronnymi nawet o szerokości 50 m ( gaz) w których obowiązuje zakaz budowey, jak i wykonywania szeregu inwestycji.
~ 3-09-2011 18:11
dajcie ZOŚCE WSZYSTKO ZAŁATWI
~WQ 3-09-2011 18:17
WIECIE WSZYSCY ŻE W JELENIEJ GÓRZE JEST PLANOWANA PODWYŻKA CZYNSZÓW ZA LOKALE KOMUNALNE O 50% - NIEDŁUGO TO OGŁOSZĄ - POZDROWIENIA DLA EKIPY RZĄDZĄCEJ
~jelonekjak w 3-09-2011 21:12
..ciekawe dlaczego nie rozlicza się zarządzających ZGL-ami za niegospodarność..takie długi...
~jelonekjakp 3-09-2011 21:18
ciekawe dlaczego nie rozlicza się Urzędu za pieniądze co wpłynęły do nich z wykupu mieszkań
~mako 4-09-2011 9:23
Anilux wyprowadziła na prostą-dajcie jej czas to jelenią górę też wyprowadzi...
~jood 4-09-2011 12:00
@ 08:56 Miasto musi zapewnić eksmitowanemu lokal zastępczy, ponieważ żyjemy w ustroju socjalistycznym, gdzie wszystko wszystkim "się należy", a menel, pijaczek i cwaniak to święte krowy, bo "są biedni i trzeba ich wspierać". Dlatego nie można menela albo cwaniaka oszczędzającego na czynszu wywalić na ulicę, bo dach nad głową mu się należy. To samo tyczy się rozbuchanej u nas pomocy socjalnej - zasiiłek "się należy", więc menel może sobie spokojnie żyć na koszt społeczeństwa. 40 lat komuny wyhodowało u nas takich pasożytów, i niestety nie zanosi się na to, by taie postawy szybko miały zniknąć.
~kibic 4-09-2011 12:09
'prosta"..linia nie mająca początku i końca.....tylko syndyk moze ją ograniczyc
~KrzysiekM 5-09-2011 19:56
mako przesadzasz! Wszak Zofia to nie Mojżesz!
~ok 23-11-2011 12:55
co z tymi co te długgi narobili
~obsewator 23-11-2011 13:03
No właśnie.
~obserwer 25-11-2011 14:15
się idzie na emeryturkę. co tam długi. nich się inni martwią.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group