Środa, 23 czerwca
Imieniny: Wandy, Zenona
Czytających: 6052
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Co z milionami złotych długu w lokalówce?

Sobota, 3 września 2011, 8:16
Aktualizacja: 8:17
Autor: RED
Jak władze Jeleniej Góry zamierzają regulować swoje zadłużenia, będące spuścizną po ZGL–ach, a teraz przejęte przez ZGKiM? Takie pytanie często trafia do Zofii Czernow, zastępczyni prezydenta miasta.

– Informuję, że część długów jest już spłacona, tyczy to niektórych wspólnot. Reszta zadłużeń, to ok. 9 mln zł, które będziemy sukcesywnie regulować, by kolejne wspólnoty mogły uruchomić niezbędne prace remontowe – mówi Zofia Czernow.

Przygotowywany jest program spłat w dwóch etapach, do końca tego roku i – perspektywiczny – na okres najbliższych dwóch lat. – Za dwa tygodnie będę posiadała już kompletne informacje co do szczegółowych kwot. Niemniej zwracam uwagę, że zadłużenia miasta wobec wspólnot, to tylko jedna część bilansu, a druga – to zadłużenia lokatorów wobec miasta, a te sięgają z kolei ponad 20 mln zł – zastrzega zastępczyni prezydenta.

Nie może być tak, że tylko Miasto jest zobowiązane do spłaty, a lokatorzy już nie. Im szybciej zwindykujemy należności, tym szybkiej przekażemy środki. Oczywiście – nie jest to warunek, będziemy nasze długi regulować w miarę pilnie, ale druga część tego bilansu też nie może umykać uwadze osób, które upominają się o pieniądze dla wspólnot – czytamy w komunikacie jeleniogórskiego magistratu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group