Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 7191
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Co w nowym sezonie w ZTA?

Niedziela, 12 września 2021, 8:57
Aktualizacja: 8:57
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Co w nowym sezonie w ZTA?
Fot. Przemek Kaczałko
Ruszył sezon artystyczny 2021/2022 w Zdrojowym Teatrze Animacji w jeleniogórskich Cieplicach. Nowa dyrektorka naczelna oraz zatrudnienie kierowniczki artystycznej to główne zmiany kadrowe, do jakich doszło w miejskiej placówce kultury. A co w programie?
Po nagłej śmierci dyrektora Bogdana Nauki przez kilka miesięcy obowiązki dyrektora pełnił Grzegorz Koczubaj. W tym czasie miasto przystąpiło do procedury konkursowej. Zgłosiło się 10 kandydatów, a 7 osób przeszło ocenę formalną. Staralismy się sprawdzić kandydatów na każdej płaszczyźnie - wybór był bardzo trudny, a komisja rekomendowała prezydentowi osobę Małgorzaty Nauki, jednocześnie rekomendując zatrudnienie kierownika artystycznego - powiedziała Sylwia Rehlis, naczelniczka Wydziału Kultury Urzędu Miasta.

Nowa dyrektorka zapewnia, że chce kontynuować myśl swojego zmarłego męża.

Dlatego zdecydowałam się startować w konkursie, bo chciałam, żeby w teatrze zostało tak, jak było - wyznała Małgorzata Nauka. - Będzie to na pewno teatr lalkowy, przede wszystkim dla dzieci, ale będziemy też kontynuować linię związana z obecnością teatru w Cieplicach, a więc skierowaną do kuracjuszy - dodała dyrektorka.

W ZTA zaplanowano wiele wydarzeń związanych z 45-leciem placówki - obecnie można zobaczyć wystawę lalek, kostiumów i rekwizytów placówki. Ponadto ma powstać film o teatrze zdrojowym.

Mamy też w planie dwie premiery - Król Maciuś Pierwszy oraz Złodziej Czasu. Mamy też propozycje dla najmłodszych - spektakl pt. Góra, który będzie napisany na nasze zamówienie. Będzie opowiadać o pięknie gór, a bohaterem będzie przyroda - zapowiada M. Nauka.

Nowe stanowisko objęła Laura Słabińska, znana w świecie artystycznym jako Punch Mama, która w poprzednich latach wyreżyserowała dwa spektakle dla ZTA.

Marzyłam o tym od pierwszego razu, jak tu przyjechałam - wyznała Laura Słabińska, kierowniczka artystyczna ZTA. - Mam zamiar uruchomić szereg swoich kontaktów w Polsce i na świecie. Już zaproponowano mi współpracę z teatrem w Brnie. Rozszerzymy działalność warsztatową, chcemy też prowadzić zajęcia lalkarskie - oddzielnie dla młodszych dzieci i dla młodzieży - zapowiada L. Słabińska.

Szczegółowy repertuar dostępny jest na stronie teatr.jgora.pl

Twoja reakcja na artykuł?

4
24%
Cieszy
3
18%
Hahaha
5
29%
Nudzi
2
12%
Smuci
0
0%
Złości
3
18%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group