Środa, 4 sierpnia
Imieniny: Dominika, Jana
Czytających: 2141
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Co robić, by banków mniej było…

Niedziela, 20 marca 2011, 9:22
Aktualizacja: Poniedziałek, 21 marca 2011, 7:51
Autor: RED
JELENIA GÓRA: Co robić, by banków mniej było…
Fot. TEJO
Wynajem lokali użytkowych bez opcji późniejszej sprzedaży: to zdaniem samorządowców zapobiegnie powstawaniu placówek bankowych i salonów telefonii komórkowej w centrum Jeleniej Góry.

Jak poinformował Cezary Wiklik, rzecznik UM, odbyła się seria przetargów na wynajem lokali użytkowych. M.in. nowego gospodarza zyska dawna pizzeria „Margarita” przy Placu Ratuszowym. – Spośród 6 oferentów, planujących działalność handlową, usługową, czy gastronomiczną zwyciężyła opcja gastronomii – powiedział Hubert Papaj, zastępca prezydenta Jeleniej Góry. – To niewielki lokal, o powierzchni około 40 m kwadr., jednak jego położenie jest na tyle atrakcyjne, że oferenci rywalizowali ostro.

Nowych użytkowników znalazły też lokale, między innymi, przy ul. Groszowej i Piłsudskiego, 1 Maja, a także kilka lokali w Cieplicach. Wszystkie wystawiane były w formule wynajęcia, bez opcji późniejszej sprzedaży. Miasto tworzy bowiem tzw. Zasób Miejskich Lokali Użytkowych, które będą wynajmowane, ale najemcy nie będą mogli ich wykupić na własność.

Minione doświadczenia bowiem wskazują, że później nowi właściciele szybko sprzedają lokale, które zmieniają przeznaczenie i w ten sposób na głównych ciągach spacerowych miasta więcej jest banków i sklepów sieci telefonii komórkowej, niż lokali handlowych, usługowych i gastronomicznych. Tej struktury nie można już zmienić, ale można – i to się teraz dzieje – zapobiegać poszerzaniu takiego zjawiska – czytamy w komunikacie urzędu miasta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group