Sobota, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 5626
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Co dla sportu i turystyki? Głosuj!

Wiadomości: Region
Czwartek, 20 lipca 2017, 8:57
Aktualizacja: 9:05
Autor: BP/Urząd Marszałkowski
Fot. Archiwum
Zakończyła się weryfikacja projektów zgłoszonych do drugiej edycji sportowo–turystycznego budżetu obywatelskiego „Aktywny Dolny Śląsk”. Od 17 lipca można głosować na projekty, które dotyczą pomysłów na zorganizowanie sportowego bądź turystycznego wydarzenia w naszym regionie. W sumie pozytywnie zweryfikowanych zostało 61 wniosków.

Tegoroczny budżet, tak samo jak poprzedni, będzie realizowany w całym województwie, a środki finansowe będą rozdzielane w pięciu dolnośląskich subregionach: jeleniogórskim, wałbrzyskim, legnickim, wrocławskim oraz we Wrocławiu. Każdy z subregionów dysponuje pulą 120 tysięcy złotych.

Całkowity budżet to 600 tys. zł. Pieniądze mogą być przeznaczone na realizację inicjatyw przyczyniających się do rozwoju i popularyzacji dolnośląskiego sportu i turystyki, z wyłączeniem zadań dotychczas dofinansowanych z budżetu województwa oraz projektów infrastrukturalnych. Mogą to być np.: imprezy turystyczne, lokalne zawody sportowe, zloty, rajdy, konferencje, seminaria dotyczące rozwoju turystyki, promocji regionu, promowania lokalnych produktów i atrakcji turystycznych, oraz np. publikacje wydawnictw o charakterze turystycznym (tj. przewodniki, foldery, katalogi, informatory etc.).

− Samorząd województwa wspiera rozwój sportu w całym regionie. W ciągu ostatnich kilku lat zainwestowaliśmy kilkadziesiąt milionów złotych w budowę nowych obiektów sportowych. Aktywnie wspieramy również rozwój programów sportowych. Nasz budżet obywatelski jest dodatkową formą budowania aktywności Dolnoślązaków. Dzięki temu programowi mieszkańcy sami mogą decydować o tym, jakie projekty będą finansowane – mówi marszałek Cezary Przybylski.

Głosowanie potrwa do 30 lipca do godz. 23.59. Każdy mieszkaniec województwa, który ukończył 16 lat może zagłosować na dowolny projekt, niezależnie od miejsca zamieszkania. Głosować będzie można wyłącznie przez Internet – za pomocą portalu aktywny.dolnyslask.pl. Każdy głos będzie potwierdzony bezpłatnym kodem SMS wysłanym na podany numer telefonu komórkowego. Z jednego numeru telefonu będzie można potwierdzić 3 głosy oddane przez 3 różne osoby (nr PESEL można wpisać tylko raz). W sierpniu poznamy listę zwycięzców, a projekty będą realizowane od 1 października br. do końca marca 2018 r.

− W ubiegłym roku program cieszył się ogromną popularnością. W pilotażowym budżecie swoje głosy oddało ponad 110 tysięcy osób! W tym roku pozytywnie zweryfikowanych zostało 61 projektów. Cieszę się, że Dolnoślązacy chcą razem z nami uczestniczyć w budowaniu sportowo-turystycznej marki naszego województwa. Zachęcam do głosowania! – mówi Jerzy Michalak, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~mieszk. 20-07-2017 9:47
jednym z głównych projektów w Jeleniej Górze powinno być budowanie dróg rowerowych , żeby dojechać do istniejących trzeba przejechać przez całe miasto i jezdnie bardzo ruchliwe . Wystawione kierunkowskazy dla rowerzystów na drogach dojazdowych są zagrożeniem życia dla rowerzysty np na krzyzówce Goduszyn Cieplice Szklarska . Zamiast rozdrabniać na małe inwestycje lokalne powinny być budowane ścieżki rowerowe dla całej społeczności , bierzmy przykład z innych miasto np Wrocław, Węgorzewo. Niech władze zobaczą ile na weekend przyjeżdza do nas turystów z rowerami i rozpowszechniać ten sport bo mamy piękne tereny
~toporki 20-07-2017 10:03
popiram w/w propozycje mieszk. proszę wybrać się do Kolobrzegu,zobaczyć jak zorganizowane sa DROGI ROWEROWE dla MIESZKANCOW oraz turystow / w tym przpadku klania się również ochrona Środowiska/ a czas najwyższy zadbac o to !!!!!!!! mieszk.Jel.Gory

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group