Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 2468
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ciepliczanie walczą o swoją Marysieńkę

Czwartek, 5 grudnia 2013, 8:03
Aktualizacja: 8:07
Autor: Mea
Jelenia Góra: Ciepliczanie walczą o swoją Marysieńkę
Fot. Archiwum Jelonki.com
– Kiedy znów zobaczymy Marysieńkę w Cieplicach? – pytają ciepliczanie o rzeźbę z Parku Zdrojowego, która w trakcie jego rewitalizacji została przewieziona do Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych w Cieplicach. – Jeszcze w grudniu otrzymamy oferty od konserwatorów, którzy mają zająć się niełatwą jej renowacją – powiedziała Jolanta Piasecka–Nowak, naczelnikWydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych UM w Jeleniej Górze.

- Rzeźby Marysieńki brakuje wielu jeleniogórzanom. Ciepliczanie mają do niej ogromny sentyment, gdyż przez lata właśnie przy niej umawiało się wiele osób na randki. Napisałam list do prezydenta Jeleniej Góry i do Rady Miasta, by przywrócili tej rzeźbie dawną świetność i ustawili w Parku Zdrojowym lub innym miejscu w Cieplicach – mówiła Natalia z Cieplic, która napisała w tej sprawie również do naszej redakcji.

- Nie otrzymałam jeszcze odpowiedzi, dlatego chcę wysłać petycję, pod którą zbieram podpisy poprzez internet, gdzie każdy może oddać swój głos za powrotem rzeźby – dodała.

Jolanta Piasecka-Nowak powiedziała, że prezydent Marcin Zawiła również chce, by rzeźba Marysieńki została odnowiona i wróciła do Cieplic.

– Szukaliśmy osoby, która potrafiłaby odrestaurować rzeźbę, co nie jest łatwe ze względu na materiał, z którego jest wykonana. W środku jest z piaskowca a z zewnątrz z betonu. Skontaktowaliśmy się z dwoma konserwatorami, z którymi Miasto już współpracowało, by wycenili koszty naprawy Marysieńki. Oferty mają złożyć jeszcze w grudniu – powiedziała Jolanta Piasecka-Nowak.

Link do petycji: http://www.petycjeonline.com/przywrocenie_cieplickiej_marysieki_do_parku#form

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (51) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group