Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 6543
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Cieplicko–uzdrowiskowe dylematy grzewcze

Poniedziałek, 8 sierpnia 2011, 10:04
Aktualizacja: 10:04
Autor: RED
JELENIA GÓRA: Cieplicko–uzdrowiskowe dylematy grzewcze
Fot. RED
Wprawdzie lato w pełni, jednak mieszkańcy Cieplic już gromadzą opał na zimę.

Gdy nadejdą chłody, niebo nad uzdrowiskiem zasnują dymy z pieców, które grzeją lokatorów większości budynków centrum Uzdrowiska. Tymczasem wiele się ostatnio mówi o podniesieniu rangi Cieplic dzięki wielu inwestycjom, które są tam realizowane. Choćby rewitalizacji Parku Zdrojowego czy też budowie Term Cieplickich.

Jednak uzdrowiskowa dzielnica wciąż nie ma kompleksowego systemu grzewczego, który wykorzystywałby rozwiązania jak najmniej szkodliwe dla środowiska naturalnego i płuc samych mieszkańców oraz kuracjuszy. W sezonie zimowym niepokojąco wzrasta bowiem stężenie szkodliwych substancji w powietrzu.

Według wielu analiz do celów grzewczych na dużą skalę nie nadaje się woda geotermalna, choć jest ona wykorzystywana w ogrzewaniu obiektów uzdrowiskowych. Mieszkańców z kolei nie zawsze stać na tzw. „ekologiczne” systemy grzewcze (gaz, olej, prąd, czy też energia słoneczna). Tak więc tradycyjny piec na koks lub węgiel to wciąż najpopularniejszy sposób na ogrzanie mieszkań, kiedy wymaga tego temperatura panująca na zewnątrz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group