Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 9272
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Cieplickie wyprzedaże

Poniedziałek, 28 listopada 2005, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 7 marca 2006, 10:45
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Cieplickie wyprzedaże
Fot. goral
Pałacyk w parku Zdrojowym przy ulicy Cervi może zmienić właściciela. Miasto chce sprzedać także budynek byłej szkoły Fampy na osiedlu Orle.

W pałacyku do niedawna mieściło się przedszkole. Wraz z działką to bardzo atrakcyjny obiekt, zbudowany po 1920 roku, w stylu neobarokowym. W latach międzywojennych był tam salon muzyczny.

- Zainteresowanie tym zabytkiem jest bardzo duże. Co w nim powstanie, zdecyduje nowy właściciel - dowiedzieliśmy się w wydziale architektury jeleniogórskiego urzędu miasta.
Na pewno nie będzie tam mieszkań, ponieważ obiekt znajduje się w terenie przeznaczonym na cele usługowe. Może tam powstać hotelik, restauracja, galeria sztuki lub muzeum.

Zostanie także ogłoszony przetarg dla chętnych na gmach dawnej szkoły fampowskiej przy ulicy Rataja na Orlim. Budynek jest duży i zaniedbany. Jego remont będzie bardzo kosztowny. Nowy właściciel nie będzie mógł raczej zburzyć siedziby dawnej szkoły, ponieważ takiej możliwości nie dopuszcza wstępny projekt zagospodarowania działki przy ulicy Rataja róg Cieplickiej. Urzędnicy założyli, że w tym miejscu powstaną obiekty usługowe oraz mieszkalne. Ostatecznie zdecydują o tym radni.

Jest tymczasem niemal pewne, że z krajobrazu miasta zniknie siedziba zlikwidowanej izby wytrzeźwień przy ulicy Wolności. Zbudowany w latach 70-tych ubiegłego wieku budynek ma zostać wyburzony, a cała działka - przeznaczona do sprzedaży.
Miejsce ma ciekawą historię: w latach międzywojennych tam, gdzie do 2004 roku trzeźwieli pijacy, była restauracja i zajazd "Pod trzema dębami".

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
289
Nigdy
19%
Rzadko
43%
Czasami
24%
Często
13%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Koszykówka
Wichoś walczy z Liderem
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group