Czwartek, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 6052
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Cieplicki „Norwid” z Uniwersytetem Wrocławskim

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 25 października 2017, 10:15
Autor: I–K
Fot. Użyczone
Uniwersytet Wrocławski, Wydział Nauk Społecznych – Instytut Filozofii objął patronatem naukowym i dydaktycznym II Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida w Jeleniej Górze.

Porozumienie o współpracy podpisali prodziekan ds. kształcenia Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego dr hab. Jacek Zieliński oraz Iwona Kumek, dyrektor jeleniogórskiego Norwida.

Przedmiotem porozumienia jest współpraca w zakresie propagowania i rozwijania wśród uczniów zainteresowań naukami humanistycznymi w szczególności filozofii oraz edukacji młodzieży – potencjalnych studentów Uniwersytetu Wrocławskiego.

Zakłada ono ścisłą współpracę obu placówek, wielopłaszczyznową wymianę naukową, staże dla studentów, a także specjalne zajęcia dla uczniów z kadrą uniwersytecką. To wszystko już wkrótce.

W wyniku porozumienia Uniwersytet Wrocławski- Wydział Nauk Społecznych- Instytut Filozofii zapewni uczniom Norwida korzystanie z potencjału organizacyjnego, bazy naukowej i doświadczeń dydaktycznych. Co najważniejsze, licealiści będą mogli uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez nauczycieli akademickich, w konferencjach, seminariach, warsztatach i laboratoriach organizowanych na Wydziale oraz możliwość korzystania przez uczniów i nauczycieli liceum z zasobów biblioteki uczelni.

Norwid zapewni Uniwersytetowi możliwość prezentowania kierunków kształcenia oraz działalności dydaktycznej i naukowej.

Cieplickie liceum wspierać będzie Wydział Filozofii w propagowaniu nauk humanistycznych. Współpraca w tym zakresie polegać będzie na przygotowywaniu uczniów do podejmowania studiów na uczelniach uniwersyteckich..

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group