Wtorek, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 5809
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Cieplice spłynęły... miodem

Niedziela, 16 września 2012, 7:47
Aktualizacja: 7:52
Autor: tau
Jelenia Góra: Cieplice spłynęły... miodem
Fot. Jakub Thauer
– Świetna sprawa, można się zaopatrzyć w naprawdę dobry, prawdziwy miód – mówiła kuracjuszka Maria Biały ze Szczecina, która przyszła na miodową imprezę w Cieplicach. W ramach tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa w Polsce był organizowany projekt "Tajemnice codzienności". Z tej okazji Muzeum Przyrodnicze w Jeleniej Górze zorganizowało wczoraj (15 września) Karkonoskie Miodobranie.

- W latach 90. miodobrania były organizowane co roku przez Muzeum Przyrodnicze i Regionalny Związek Pszczelarzy w Jeleniej Górze. W pewnym momencie zaprzestano organizacji takich imprez. Postanowiliśmy to reaktywować i zachęcić pszczelarzy do udziału w Miodobraniu Karkonoskim - mówił Stanisław Firszt, dyrektor Muzeum Przyrodniczego w Jeleniej Górze.

Od przyszłego roku impreza ma się odbywać cyklicznie. Planowane są pokazy, lekcje pszczelarskie, występy oraz koncerty. W tym roku wzięło w niej udział sześciu wystawców z różnych regionów Polski. Podczas wystawy można było kupić zarówno miód, jak i różne wyroby pszczele. - Nasze miodobranie odwiedziło dzisiaj kilkaset osób. Miejmy nadzieję, że w przyszłym frekwencja na miodobraniu będzie większa - dodał Stanisław Firszt.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group