• Sobota, 19 października 2019
  • Godz. 0:16
  • Imieniny: Pawła, Piotra, Jana, Ziemowita
  • Czytających: 5715
  • Zalogowanych: 7
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Cieplice nadzwyczajnie iluminowane – po raz trzeci

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 3 stycznia 2011, 8:31
Aktualizacja: 8:32
Autor: Accipiter
Fot. TEJO
W dniach 14 – 16 stycznia Cieplice lśnić będą blaskiem Karkonoskiego Festiwalu Światła. Inspiracją kolejnej (trzeciej) edycji imprezy jest największy na świecie festiwal światła „Fête des lumières” we francuskim Lyonie z ponad półwiekową tradycją.

Cykliczne wydarzenie karkonoskie odbędzie się w dniach od 14 do 16 stycznia br. wyłącznie na terenie jeleniogórskich Cieplic. Wśród licznych atrakcji imprezy organizatorzy zaplanowali m.in. prezentację widowiska teatralnego „Stworzenie świat(ł)a” w parafii Ewangelicko-Augsburskiej Zbawiciela w Cieplicach, występ tancerzy ognia oraz wystawę szkła artystycznego autorstwa absolwentów jeleniogórskiego Liceum Plastycznego.

Jednak centralnym punktem programu III Karkonoskiego Festiwalu Światła na placu Piastowskim będą iluminacje architektury oraz instalacje elektryczne z różnymi formami sztuki. A całość wypełnią dyskusje na temat źródeł energii odnawialnej i oszczędzaniu energii oraz pokazy zastosowań technologii świetlnych. Niestety, w tym roku żadna z imprez KFŚ nie trafi do śródmieścia Jeleniej Góry. W styczniu 2010 atrakcją festiwalu były iluminacje lodowych rzeźb na placu Ratuszowym.

Jelenia Góra to jedyne miasto w Polsce należące do światowej organizacji LUCIA (Light Urban Cities International Association), która za główny cel stawia sobie rozwój i promocję oświetlenia. A sponsorem i partnerem festiwalu jest firma Philips Lighting Poland.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Cieplic 3-01-2011 11:56
To Jelenia dziura należy do jakiejś światowej organizacji ?? woow !!!
~Cieplic 3-01-2011 12:02
Organizacja może i stawia sobie za cel rozwój i promocję oświetlenia. A jak jest w Jeleniej to każdy widzi, a raczej nie widzi bo jest ciemno :-)
~JG 3-01-2011 12:57
Jak nic się nie dzieje to słychać ciągłe narzekania, a jak tylko jakaś impreza wystartuje to sypią się jak grad słowa krytyki. Opamiętajcie się ludzie!
~Gość 3-01-2011 18:14
w tej dziurze to już nawet niema na co liczyć ,pakować sie i wiać z tego padolu łez.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group