Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 8276
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Cieplice na starej pocztówce. Wystawa pod chmurką

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 4 sierpnia 2011, 15:17
Aktualizacja: 15:19
Autor: RED
Fot. RED
Pełen ludzi basen ze Śnieżką w tle, urocze zakątki centrum dawnego Bad Warmbrunn, a to wszystko na placu Piastowskim w Cieplicach, w gablotach CCK „Przystań twórcza”.

Tym razem gabloty zagospodarowało Stowarzyszenie Miłośnicy Cieplic, które za sprawą pań Agnieszki Dojs i Grażyny Połyń przy współpracy Arnolda Szumiela i wsparciu CCK, zorganizowało ciekawą ekspozycję dawnych widokówek z Cieplic, których już nie ma.

Większość zdjęć, które są prezentowane w tej ulicznej galerii, była już publikowana w różnych wydawnictwach, a także służyła jako eksponaty na wystawie w Muzeum Karkonoskim poświęconej dawnemu uzdrowisku. Jednak warto obejrzeć raz jeszcze te pocztówki w scenerii Cieplic współczesnych. Przy gablotach chętnie zatrzymują się kuracjusze i mieszkańcy. – I komu przeszkadzało, że tak było? – powiedział jeden z oglądających.

Rzeczywiście: niektóre widoki ujmują poczuciem estetyki i ładem panującym w ówczesnych Cieplicach. Wielu sfotografowanych kiedyś zakątków już dziś nie ma, a jeśli przetrwały, to w fatalnym stanie. Choćby cieplickie kąpielisko przy ulicy Lubańskiej, które kiedyś było jedną z największych atrakcji kurortu, a dziś jest zupełnie zaniedbane i zrujnowane.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~Obserwator 4-08-2011 16:14
Proponuję redaktorowi częściej odwiedzać Cieplice , wystawa wisi już ponad tydzień jak nie dłużej...
~Do ~ 4-08-2011 18:57
~Obserwatora; Niechaj wisi nawet rok. Ta informacja jest i tak jest dla mnie NOWA. To wszystko.
~Marcin73 5-08-2011 11:46
Wystawa pokazuje Cieplice z lat świetności, świetności do której chcemy wrócić. Cieplice muszą żyć. Pozdrawiam. Miłośnicy Cieplic
~glos 5-08-2011 23:07
tylko pamietajcie ze nie tylko starsi ludzie mieszkaja w Cieplicach!
~Marcin73 6-08-2011 8:03
Młodych jakoś nie zauważam. Poza kilkoma osobami (4-5) w wieku poniżej 40 lat członkami Stowarzyszenia są ludzie zdecydowanie bardziej doświadczeni życiowo, i choć młodzi duchem, średnio już zainteresowani organizowaniem rozrywki dla młodzieży. Jeśli "głos" ma pomysł, chęć i zapał - zapraszam na spotkanie Stowarzyszenia. Najbliższy wtorek, godzina 19, siedziba Rady Cieplic w LO im Norwida. Pozdrawiam. Marcin Kaflik. "Miłośnicy Cieplic"

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group