Środa, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 7725
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Cieplice na starej pocztówce. Wystawa pod chmurką

Czwartek, 4 sierpnia 2011, 15:17
Aktualizacja: 15:19
Autor: RED
JELENIA GÓRA: Cieplice na starej pocztówce. Wystawa pod chmurką
Fot. RED
Pełen ludzi basen ze Śnieżką w tle, urocze zakątki centrum dawnego Bad Warmbrunn, a to wszystko na placu Piastowskim w Cieplicach, w gablotach CCK „Przystań twórcza”.

Tym razem gabloty zagospodarowało Stowarzyszenie Miłośnicy Cieplic, które za sprawą pań Agnieszki Dojs i Grażyny Połyń przy współpracy Arnolda Szumiela i wsparciu CCK, zorganizowało ciekawą ekspozycję dawnych widokówek z Cieplic, których już nie ma.

Większość zdjęć, które są prezentowane w tej ulicznej galerii, była już publikowana w różnych wydawnictwach, a także służyła jako eksponaty na wystawie w Muzeum Karkonoskim poświęconej dawnemu uzdrowisku. Jednak warto obejrzeć raz jeszcze te pocztówki w scenerii Cieplic współczesnych. Przy gablotach chętnie zatrzymują się kuracjusze i mieszkańcy. – I komu przeszkadzało, że tak było? – powiedział jeden z oglądających.

Rzeczywiście: niektóre widoki ujmują poczuciem estetyki i ładem panującym w ówczesnych Cieplicach. Wielu sfotografowanych kiedyś zakątków już dziś nie ma, a jeśli przetrwały, to w fatalnym stanie. Choćby cieplickie kąpielisko przy ulicy Lubańskiej, które kiedyś było jedną z największych atrakcji kurortu, a dziś jest zupełnie zaniedbane i zrujnowane.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group