Sobota, 31 lipca
Imieniny: Heleny, Ignacego
Czytających: 5095
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Cieplej, szybciej, groźniej

Środa, 24 lutego 2010, 14:25
Aktualizacja: 14:26
Autor: TEJO
Im wyższa temperatura tym więcej na prędkościomierzu – taką zależność wskazują ostatnio policjanci. Krótko: kierowcy poczuli pęd do wiosny.

– Do tej pory, kiedy aura sama stwarzała ograniczenia prędkości z powodu śliskiej nawierzchni, większość kierujących podróżowała bezpiecznie, z prędkością dostosowaną do warunków panujących na drodze – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzeczniczka prasowa Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Dlatego nie było potrzeby dyscyplinowania kierowców za pomocą radarów i fotoradarów. – Jednak mając ma uwadze coraz większą ilość zgłoszeń dotyczących pojawiających się na naszych drogach piratów policjanci drogówki informują, że wkrótce brawurowo jeżdżących kierowców będą dyscyplinować za pomocą radaru – ostrzega E. Bagrowska. – Wykorzystają do tego celu fotoradar, który będzie ustawiany w różnych, zaskakujących dla kierowców miejscach - dodaje.

Ponadto dla ostudzenia temperamentu niektórych kierowców policjanci jeleniogórskiej drogówki do pomocy zaprosili kolegów z pobliskich jednostek wraz samochodami wyposażonymi w videorejestrator. Te patrole pojawią się już wkrótce na naszych drogach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group