Wtorek, 31 stycznia
Imieniny: Jana, Marceliny
Czytających: 5328
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ciemno na trasie do Grzybka

Czwartek, 24 stycznia 2019, 6:08
Aktualizacja: Piątek, 25 stycznia 2019, 7:13
Autor: Angelika Grzywacz– Dudek
Jelenia Góra: Ciemno na trasie do Grzybka
Fot. Angelika Grzywacz– Dudek
Od dwóch miesięcy przy ścieżce pieszo–rowerowej, prowadzącej na wieżę widokową popularnie zwaną Grzybkiem, nie świecą latarnie, a w kilku miejscach, gdzie były lub miały zostać postawione kolejne słupy oświetleniowe, wystają kable zagrażając życiu i zdrowiu spacerowiczom – informuje Marek Szpakowski z Jeleniej Góry.

Chodzi o dolną ścieżkę pieszo- rowerową nieopodal mostu, prowadzącego w kierunku Wieży Krzywoustego oraz Perły Zachodu.

Z tej ścieżki korzysta naprawdę wielu mieszkańców, ale i przyjezdnych – mówi nasz Czytelnik. – W okresie jesienno- zimowym, bez oświetlenia tej ścieżki, jest tam bardzo nieprzyjemnie, szczególnie kiedy nie ma śniegu. Czy Miasto o tym miejscu zapomniało? Czy jest szansa, że ktoś naprawi tą awarię w najbliższym czasie i przede wszystkim zabezpieczy kable wystające z ziemi, zanim prąd tam kogoś zabije? – pyta pan Marek, który często spaceruje ta ścieżką ze swoim psem.

Jak informuje rzecznik prasowy Urzędu Miasta Cezary Wiklik, za stan oświetlenia w tym miejscu odpowiada Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Jeleniej Górze.

Do nas należy ścieżka tuż przy Grzybku, gdzie nasi pracownicy robią przeglądy tych urządzeń raz w miesiącu, a w razie potrzeby oczywiście częściej – mówi Jerzy Lenard, dyrektor ZGKiM w Jeleniej Górze. – Wczoraj (23.01) nasi pracownicy wymienili porozbijane żarówki na zewnątrz i wewnątrz tzw. „Grzybka”, natomiast ścieżką pieszo – rowerową, na której doszło do awarii administruje Miejski Zarząd Dróg i Mostów – dodaje Jerzy Lenard.

Zatem czekamy na informacje z MZDiM...

Twoja reakcja na artykuł?

3
12%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
4%
Nudzi
0
0%
Smuci
14
54%
Złości
8
31%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
960
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group