Niedziela, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 6800
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Ciekawe zajęcia świetlicowe w wakacje

Środa, 28 czerwca 2017, 7:14
Autor: Joanna
Region: Ciekawe zajęcia świetlicowe w wakacje
Fot. Organizator
Podczas wakacji dzieci będą mogły wziąć udział w zajęciach świetlicowych. Został już przygotowany harmonogram dla miejscowości: Mysłakowice, Łomica, Karpniki i Wojanów. Zajęcia są urozmaicone i z całą pewnością lepiej z nich skorzystać, niż spędzać czas samotnie w domu.

Zaplanowano również dwie wycieczki do Kotliny Kłodzkkiej „Śladami znikających zawodów” oraz na basen do Term Cieplickich, na które będzie wymagane wcześniejsze zgłoszenie się chętnych. Zapisy w miejscowych świetlicach.

Karpniki
Poprzez zabawę dzieci będą mogły zdobyć wiele nowych wiadomości, które będą miały przełożenie na życie, między innymi odbędą się wspólne rozmowy na temat bezpiecznego spędzania wakacji. Poprzez konkurs pt. „Które miejsce jest mi najbardziej bliskie” młodzież będzie poznawać najbliższą okolicę. Poruszony zostanie aktualny temat szkodliwości i zagrożeń zażywania substancji psychoaktywnych. Poza tym organizowane będą gry i zabawy na świeżym powietrzu. Zaplanowano także wiele zajęć plastycznych, między innymi tworzenie ozdób z bibuły czy odnawianie starych ramek. Podczas warsztatów pt. „Śpiewać każdy może” dzieci będą mogły popracować nad swoimi umiejętnościami muzycznymi. Na zajęcia można przychodzić od 26 czerwca do końca wakacji. W trakcie odbędzie się krótka przerwa urlopowa. Szczegóły na plakacie.

Łomnica
W czasie wakacyjnych zajęć świetlicowych w Łomnicy odbędzie się przypomnienie zasad udzielania pierwszej pomocy oraz zasad bezpiecznego zachowania się w wodzie. Poprzez quiz dzieci i młodzież będą poznawały gminę oraz jej okolicę. Będą także prowadzone rozmowy na temat zdrowego trybu życia, które zostaną połączone z gimnastyką. Oprócz tego dzieci poznają zasady zachowania się w lesie oraz edukacyjnie zapoznają się z gatunkami grzybów. Przewidziano również całe mnóstwo zajęć plastycznych, aktywności fizycznej, gier zespołowych i indywidualnych. Świetlica będzie czynna od 3 lipca do końca wakacji. Szczegóły na plakacie.

Mysłakowice
W Mysłakowicach odbędą się warsztaty, podczas których dzieciom i młodzieży zostanie przekazana wiedza o tym, jak bezpiecznie a jednocześnie ciekawie można spędzić wakacje. Uczestnicy będą poznawać i omawiać swoje pasje. Zaplanowano zajęcia muzyczne oraz całe mnóstwo zajęć plastycznych takich jak tworzenie prac z makaronu, zdobienie ramek do zdjęć czy robienie biżuterii wakacyjnej. Dzieci będą mogły również poznać podstawy modnej w ostatnim czasie techniki decoupage. W programie także ciekawe warsztaty kulinarne pt. „Jak jeść zdrowo i kolorowo”. Zajęcia trwają od 26 czerwca i będą prowadzone do końca wakacji z krótką przerwą urlopową. Więcej szczegółów na plakacie.

Wojanów
W Wojanowie podczas wakacji dzieci i młodzież będą poznawać zasady bezpiecznego spędzania wolnego czasu poprzez ułożenie własnych reguł. Będzie sporo zagadnień dotyczących zdrowego stylu życia. Młodzieży zostanie przekazana wiedza o szkodliwych skutkach zażywania dopalaczy. Odbędą się także ciekawe zajęcia praktyczne, w których będzie można wykazać się poprzez przygotowanie własnej sałatki lub deseru owocowego. Poprzez konkurs pt. „Co mnie zaciekawiło”, dotyczący lokalnych zabytków, dzieci poznają bliżej i lepiej swoją okolicę. Przewidziano także wiele zajęć sportowych na świeżym powietrzu oraz plastycznych. Zajęcia rozpoczną się 3 lipca i będą trwać do końca wakacji. Więcej szczegółów na plakacie.

Na wakacyjne zajęcia świetlicowe nie jest wymagane wcześniejsze zgłoszenie dziecka. Zapisy są wymagane na wycieczki. Informacje w miejscowych świetlicach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
332
Tak
12%
Nie
82%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group