Wtorek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 7018
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Cięcie po działkach

Wtorek, 23 maja 2006, 0:00
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Cięcie po działkach
Fot. Archiwum
Działkowcy z ulicy Flisaka protestują przeciwko planom zagospodarowania miasta. Przewidują one budowę drogi przez teren działek. Niemal przesądzony jest już los ogródków przy ulicy Krakowskiej. Mają one zniknąć z mapy. W ich miejscu powstanie osiedle domków jednorodzinnych.

W wydziale architektury urzędu miejskiego przy ulicy Sudeckiej każdy może zobaczyć plan zagospodarowania przestrzennego części Jeleniej Góry. Wynika z niego, że działki położone między ulicami Drzymały, Flisaków a Różyckiego zostaną przedzielone drogą.

Nie podoba się to działkowcom, którzy od dawna uprawiają tu rośliny i zainwestowali w altany oraz inne urządzenia ogrodowe. Zamierzają skierować list protestacyjny do samorządowców.

Z kolei urzędnicy uspokajają. – Póki będzie tam uprawiana ziemia, nikt działek nie zlikwiduje. Poza tym są to tylko plany i dość dalekosiężne – usłyszeliśmy.
Oczywiście mieszkańcy mogą zgłaszać swoje wątpliwości dotyczące planów. Rozpatrzą je prezydent oraz rada miejska.

Tymczasem jest niemal pewne, że z mapy miasta znikną ogródki przy ulicy Krakowskiej. Jak się dowiedzieliśmy, miasto przejęło grunty od Polskiego Związku Działkowców. Ma tam zostać zbudowane osiedle domków jednorodzinnych Urocza 1 oraz Urocza 2.

Tamtejsze działki są od lat uprawiane, między innymi, przez rodziny kolejarskie. Willowe osiedle nieopodal ogródków zaczęło się rozrastać w połowie lat 90-tych. Tereny okazały się tak atrakcyjne, że domków jednorodzinnych ma jeszcze przybyć.

– Ten obszar łatwo uzbroić. Jest blisko centrum. W jego okolicy ma w przyszłości przebiegać obwodnica północna. Takich terenów w mieście powoli zaczyna brakować – powiedziano nam w wydziale architektury.
Już wkrótce mają być ogłoszone przetargi na zagospodarowanie wspomnianych miejsc.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group