Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 7300
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ciasno śledczym

Środa, 18 lipca 2007, 0:00
Autor: carioca
Jelenia Góra: Ciasno śledczym
Fot. Agnieszka Gierus
Prokuratura rejonowa przed przeprowadzką.

W gmachu należącym jeszcze do starostwa jeleniogórskiego nową siedzibę znajdzie Prokuratura Rejonowa w Jeleniej Górze. Śledczy przeprowadzą się do jego pomieszczeń po zakończeniu procedur przetargowych i przystosowaniu go do nowych potrzeb.

W obecnym gmachu prokuratury przy ulicy Muzealnej robi się coraz bardziej ciasno. Prokuratorom przybyło obowiązków. W niektórych gabinetach pracuje po kilka osób. – Kiedy w 1994 roku gmach oddawano do użytku, uważano go za bardzo przestronną siedzibę. Teraz okazuje się, że nawet po zagospodarowaniu każdego wolnego kąta, jest on za mały – usłyszeliśmy od jednego z prokuratorów.

Sytuacja ma się poprawić po przeprowadzce prokuratury rejonowej. Jej przyszła siedziba została przekazana na bardzo korzystnych warunkach. Wcześniej w tej poniemieckiej kamienicy mieściły się urzędy starostwa jeleniogórskiego.

Dodatkowym atutem jest lokalizacja, bowiem kamienica jest w bezpośrednim sąsiedztwie budynku, w którym funkcjonują zarówno prokuratura okręgowa jak i rejonowa.

Jeszcze nie wiadomo, kiedy dokładnie śledczy z prokuratury rejonowej zmienią siedzibę. Wiadomo, że są pieniądze z Ministerstwa Sprawiedliwości na adaptację dawnego gmachu dla potrzeb prokuratury.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group