Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 2277
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Ciasno śledczym

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 18 lipca 2007, 0:00
Autor: carioca
Fot. Agnieszka Gierus
Prokuratura rejonowa przed przeprowadzką.

W gmachu należącym jeszcze do starostwa jeleniogórskiego nową siedzibę znajdzie Prokuratura Rejonowa w Jeleniej Górze. Śledczy przeprowadzą się do jego pomieszczeń po zakończeniu procedur przetargowych i przystosowaniu go do nowych potrzeb.

W obecnym gmachu prokuratury przy ulicy Muzealnej robi się coraz bardziej ciasno. Prokuratorom przybyło obowiązków. W niektórych gabinetach pracuje po kilka osób. – Kiedy w 1994 roku gmach oddawano do użytku, uważano go za bardzo przestronną siedzibę. Teraz okazuje się, że nawet po zagospodarowaniu każdego wolnego kąta, jest on za mały – usłyszeliśmy od jednego z prokuratorów.

Sytuacja ma się poprawić po przeprowadzce prokuratury rejonowej. Jej przyszła siedziba została przekazana na bardzo korzystnych warunkach. Wcześniej w tej poniemieckiej kamienicy mieściły się urzędy starostwa jeleniogórskiego.

Dodatkowym atutem jest lokalizacja, bowiem kamienica jest w bezpośrednim sąsiedztwie budynku, w którym funkcjonują zarówno prokuratura okręgowa jak i rejonowa.

Jeszcze nie wiadomo, kiedy dokładnie śledczy z prokuratury rejonowej zmienią siedzibę. Wiadomo, że są pieniądze z Ministerstwa Sprawiedliwości na adaptację dawnego gmachu dla potrzeb prokuratury.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~M_ek 18-07-2007 12:48
Jeżeli Bracia Mniejsi nadal beda przy władzy i ten budynek wkrótce bedzie za mały. Kolejne zastępy prokuratorów beda dbac aby Prawi i Sprawiedliwość w IV RP mogła TRWAĆ.
~kosa 18-07-2007 13:43
To państwo nigdy nie będzie – bogate , jaka rozdęta biurokracja , czy prokuratura tak rozbudowana będzie jeszcze bardziej rozrosnięta na koszt podatnika !! czy decydenci nie mają umiaru w wyciąganiu forsy z budzetu na kolejne gabinety,watachy urzędnikow i koszty utrzymania kolejnego budynku?Dlaczego nie pracują w tych obecnych pomieszczeniach na dwie zmiany jak im ciasno ! Wyjeżdzają np.na calomiesięczne urlopy a pomieszczenia stoją zamknięte nieproduktywne a koszty ich utrzymania ponosi budzet lekką rączką. W gospodarce rynkowej i prywatnych firmach nikt nie może sobie pozwolić na takie marnotrastwo pieniędzy ale jak widać w budżetówie można rozpasanie egzystować i nikt z tego nie wyciągnie odpowiednich wniosków. Może ktoś pomysli o oszczednościach pieniędzy wypracowanych przez firmy i zmieni organizacje pracy w tej instytucji państwowej.
~mewa 18-07-2007 14:35
Stalin pracowal przeważnie w nocy i mial doskonale rezultaty, wszyscy się jego bali – a dlaczego prokuratura nie pracuje przynajmniej na dwie zmiany?Czyżby bali się w nocy chuliganów?
~ja 18-07-2007 15:38
jak zwyklw wszystko dla policji a dla mieszkanców????
~Zgodnie z prawem. 18-07-2007 16:47
W jelonce jest wszystko możliwe najpierw w nocy oślepją cię światłem laserowym fotoradaru póżniej wzywają cię na policję i biorą ci się za dupę jeżeli przekroczyłeś prędkość i tak powinno być!
~Wycinacz 18-07-2007 22:28
Ja proponuje jeszcze aby prokurator" kazdy" dostal nowe autko nowy komputer i miesieczne wczasy za granica.Moze przesadzilem hmmmmm to fakt co napisal przedmowca kosa biurokracja w tym kraju jest niewyobrazalnie duza zeby zalatwic najdrobniejsze sprawy trzeba czekac calymi dniami a i tak g****o sie zalatwi.Dziwne ze sa sady 24 h to moze niech i bedzie prokuratura czynna 24 h moze wtedy rusza zalegle sprawy.Pozdrawiam Wycinacz
~"Q" 19-07-2007 2:34
Bardzo błyskotliwe pomysły. Proponuję jak jak już Prokuratura będzie pracować na dwie lub trzy zmiany, aby tych "geniuszy" inteligentnych inaczej typu "kosa" i "Wycinacz" wezwać w charakterze świadków na godz. 3:00, wtedy niewątpliwie zrozumieją "potęgę" swoich rozumków.
~Do " Q" 19-07-2007 10:31
Są zawody i zajęcia , że o godz.3 jeszcze się aktywnie pracuje, wówczas docenia się pracę i rzetelność jej wykonania.Świadków nie należy szarpać o 3 , ale przestępców to ćwiczyć na stojąco przez dwie doby – aby więcej tam nie trafiali.To ma być praca efektywna a nie sanatorium na państwowej posadzie.Dobrze by bylo aby każdy kto ma pracować w prokuraturze obowiązkowo kilka dni w miesiącu odbywal zajęcia na ulicach w patrolach i zatrzymywal różnego rodzaju żuli i zlodzieji – zapewnie to pomogloby w skutecznym zwalczaniu przestępców– bo wówczas tak lekko prokuratura nie wypuszczala by przestępców na wolność co zapobiegaloby kolejnym przestępstwom. Jak poprawa w przestępczości będzie wyrażna to niech pracują na jedną zmianę – nie należy jednak zajmować kolejnych budynków na kosztowne biura kolejnych urzędników – bo istota sprawy leży i innym miejscu. A zatem należy też zmienić tok logicznego " rozumku".

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group