Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 8747
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Ciągle pada i lać będzie

Wtorek, 23 czerwca 2009, 13:42
Aktualizacja: Środa, 24 czerwca 2009, 7:58
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Ciągle pada i lać będzie
Ciągle pada: w sztabie antykryzysowym robi się gorąco.
Fot. TEJO/Angela
W mieście ogłoszono stan pogotowia przeciwpowodziowego. Na rzece Kamiennej od rana stan wody niepokojąco rośnie i o godzinie 12.30 wynosił 190 cm przekraczając stany alarmowe. Woda na Bobrze utrzymuje się jak na razie na wysokości 168 cm. Niepokojąco podniósł się stan Wrzosówki.

Obecnie wszystkie służb przeciwpowodziowe zostały postawione w stanie gotowości. – Opracowaliśmy decyzję pana prezydenta i będzie ona przesłana do wszystkich inspekcji, służb i straży oraz także przez system multi-info do mieszkańców Jeleniej Góry, którzy w tym systemie się zalogowali – mówi Włodzimierz Belta, naczelnik wydziału zarządzania kryzysowego urzędu miasta w Jeleniej Górze.

W przypadku Kamiennej najbardziej zagrożone powodzią są ulice Ludowa, Mieszka I, a w Sobieszowie, przy rzece Wrzosówce – ulica Cieplicka. Jak mówi Włodzimierz Belta, gdyby nie ubiegłoroczne prace prowadzone na rzece Kamiennej czyli pogłębienie i wyczyszczenie koryta oraz częściowe usunięcie jazu, stan wody byłby zdecydowanie wyższy.

Bardzo przybrała rzeka Wrzosówka. Takiego stanu wody nie było od ostatniej powodzi - informuje nas Czytelnik prosząc o przestrogę skierowaną do ludzi, żeby nie zbliżali się do rwącego nurtu. Przy takim stanie woda niesie głazy, które mogą zabić każdego, kto wpadnie do rzeki.

Dobrych wieści w temacie zagrożenia powodziowego nie niesie też prognoza pogody. Zgodnie z przewidywaniami do 25 czerwca ma intensywnie padać. Mieszkańcy, którzy zamieszkują tereny wzdłuż rzeki Kamiennej i Bobru, w przypadku zagrożenia powodziowego mogą zgłaszać swoje prośby i uwagi do Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Jeleniej Górze pod nr tel. (075) 75 46 301 lub końcówka 254.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (54)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group