Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 7271
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Chrobry szlifuje formę pod Szrenicą

Piątek, 17 lipca 2015, 15:39
Aktualizacja: 17:10
Autor: Przemek Kaczałko
Szklarska Poręba: Chrobry szlifuje formę pod Szrenicą
Fot. Przemek Kaczałko
Siódmy zespół poprzedniego sezonu PGNiG Superligi mężczyzn, czyli Chrobry Głogów rozpoczął przygotowania do rozgrywek obozem w Szklarskiej Porębie, gdzie gości już po raz trzeci. W zbliżającym się sezonie głogowianie wzmocnieni m.in. gwiazdami reprezentacji Polski – Bartoszem Jureckim i Tomaszem Rosińskim mierzą w czołową piątkę.

Chrobry Głogów rozpoczął przygotowania do sezonu w poniedziałek (13.07) na własnych obiektach, a już dwa dni później zameldował się w Szklarskiej Porębie, gdzie ma zaplanowany 6-dniowy obóz. - Pracujemy nad kondycją, siłą, ale również nad techniką (tzw. technika pod obciążenie) – powiedział pierwszy trener Piotr Zembrzuski.
Szczypiorniści z Głogowa trenują na hali w Szkole Podstawowej nr 1 w Szklarskiej Porębie oraz na basenie, a co drugi dzień udają się w góry. - Jesteśmy trzeci raz w Szklarskiej Porębie, warunki zakwaterowania są bardzo dobre, sala ma bardzo dobre podłoże, jest trochę za mała jak na nasze potrzeby, ale jakoś sobie radzimy – dodał szkoleniowiec Chrobrego.

Drugim trenerem głogowian został Bartosz Jurecki, który po dziewięciu latach spędzonych w Niemczech wraca do dolnośląskiej ekipy. Trzykrotny medalista mistrzostw świata z reprezentacją Polski występował w Chrobrym w latach 2002-2006, następnie wychowanek Tęczy Kościan spędził 9 lat w Bundeslidze w SC Magdeburg zdobywając m.in. Puchar EHF. - Bartek ma trudne zadanie, bo oprócz zadań jako zawodnik, w przerwach kiedy inni odpoczywają on musi pracować jako drugi trener, czyli przygotowywać koncepcje. Dużo rozmawiamy i nasza współpraca przebiega normalnie – ocenił trener Zembrzuski.

- Bardzo ciężko wszyscy pracujemy. Bardzo fajnie nas (nowych zawodników – red.) przywitano. Znamy się z ligi i teraz ciężka praca przed nami, żeby potem to wszystko procentowało w lidze – powiedział Bartosz Jurecki. Staram się pomagać Piotrkowi Zembrzuskiemu, na razie to wszystko fajnie wychodzi i oby tak dalej – dodał starszy z braci Jureckich.

Trener głogowian realnie celuje w zajęcie miejsca w pierwszej szóstce, podobnego zdania jest bramkarz ekipy z północy Dolnego Śląska. - Każde miejsce wyższe niż piąte będzie sporym sukcesem. Trzon zespołu musi się zbudować, przyszli zawodnicy tj. Bartek Jurecki i Tomek Rosiński, którzy są ograni na parkietach europejskich i światowych – muszą się zgrać z resztą zespołu, więc ten pierwszy sezon będzie zagadkowy – ocenił bramkarz Chrobrego Rafał Stachera.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group