Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 4715
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Chory, uwięziony pies kilka dni czekał na pomoc

Piątek, 28 grudnia 2012, 9:56
Aktualizacja: Sobota, 29 grudnia 2012, 7:12
Autor: Angela
Jelenia Góra: Chory, uwięziony pies kilka dni czekał na pomoc
Fot. SM Jelenia Góra
Kilka dni tkwił zakleszczony w szczelinie skały na Wzgórzu Kościuszki w Jeleniej Górze porzucony pies, którego w ostatnich dniach zauważyli spacerowicze. Sprawę zgłosili straży miejskiej, która z pomocą strażaków uwolniła zwierzaka. Pies był wygłodzony i poważnie chory. Został odwieziony do schroniska.

- Zgłoszenie o uwięzionym psie otrzymał dyżurny straży miejskiej – informuje Artur Wilimek, rzecznik Straży Miejskiej w Jeleniej Górze. – Wysłany na miejsce patrol potwierdził, że w szczelinie skały jest zakleszczony mieszaniec średniej wielkości. Z pomocą osób zgłaszających próbowaliśmy go uwolnić, ale nie udało się. Na miejsce wezwaliśmy strażaków – dodaje Artur Wilimek.

Po uwolnieniu zwierzak został odwieziony radiowozem straży miejskiej do schroniska. Był wycieńczony, nie stawał na tylne łapy.

- Pies miał na szyi obrożę, co świadczy o tym, że miał właściciela, który go najprawdopodobniej wyrzucił przed świętami. Często zdarza się, że ludzie wyjeżdżając na wakacje, święta, ferie nie mają co zrobić ze zwierzakami i po prostu się ich pozbywają – dodaje Artur Wilimek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (43) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group