Sobota, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 5945
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Chorwaci nie wybudują obwodnicy

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 11 czerwca 2010, 8:25
Aktualizacja: 20:24
Autor: Angela
Komisja ponownie dokona kolejnego rozstrzygnięcia przetargu – mówi Jerzy Lenard, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.
Fot. TEJO
Polsko–Chorwackie Konsorcjum, które złożyło najkorzystniejszą ofertę cenową na realizację pierwszego etapu obwodnicy południowej, zdaniem Krajowej Izby Odwoławczej Urzędu Zamówień Publicznych nie dopełniło formalności. W miniony piątek zapadła decyzja w tej sprawie.

Krajowa Izba Odwoławcza Urzędu Zamówień Publicznych zajęła się przetargiem na I etap obwodnicy południowej dla Jeleniej Góry po tym, jak pierwotnie zwycięska firma Polsko-Chorwackie Konsorcjum złożyło odwołanie od decyzji komisji przetargowej. Ta odrzuciła ofertę ze względu na braki formalne.

Uwagę na to w proteście złożonym do miasta złożyła druga na liście firma z Legnicy. Dokładnie chodziło o brak uprawnień kierownika robót elektrycznych, który uzyskał potrzebne kwalifikacje miesiąc po złożonej ofercie. Wówczas protest uwzględniono, a ofertę konsorcjum odrzucono.

Ostatni protest trafił do Krajowej Izby Odwoławczej Urzędu Zamówień Publicznych ze strony przedsiębiorcy, którego oferta została w przetargu odrzucona. Pierwszego czerwca odbyła się rozprawa. Firma złożyła dwa zarzuty: na rozstrzygniecie protestu po terminie, drugi dotyczący uprawnienia kierownika robót elektrycznych.

Pierwszy z zarzutów został jednak wycofany jeszcze przed rozstrzygnięciem i nie był rozpatrywany. Krajowa Izba Odwoławcza zajęła się natomiast drugim zarzutem i siódmego czerwca wydała w tej sprawie decyzję oddalając to odwołanie.

– W ciągu trzech dni powinniśmy otrzymać pisemne uzasadnienie i po jego otrzymaniu komisja ponownie dokona kolejnego rozstrzygnięcia przetargu. Na podstawie wyroku KIO odrzucimy ofertę Polsko-Chorwackiego Konsorcjum, które nie może się już odwołać, może jedynie skierować sprawę na drogę sądową – mówi Jerzy Lenard, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

Komisja przetargowa ma się zebrać i wyłonić wykonawcę zadania jeszcze w tym tygodniu. Drugim podmiotem na liście najkorzystniejszych ofert pojawiło się Pol- Dróg z Legnicy, które złożyło ofertę wyższą o 45 tys. zł. Podpisanie umowy z nowym wykonawcą miałoby nastąpić w pierwszej połowie lipca, kiedy też rozpoczną się prace.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22) Dodaj komentarz

~heloł 11-06-2010 8:43
Inwestycja na ileś tam milionów euro i druga oferta była tańsza o 45tys. zł? Bardzo ciekawe :)
~Aldi 11-06-2010 8:45
A czego można było sie spodziewać po firmie,która oferuje najmniej???oczywiście niedociągnięć i braków.Czyż nie lepiej było od razu przyjrzeć się pozostałym i z głową podjąć MĄDRĄ DECYZJĘ?ALE CO TAM ROK CZY PIĘĆ?A może za jakiś czas okaże się że pieniędzy na tren cel już wcale nie ma i stąd zwłoka za zwłoką,no cóż,pożyjemy ,zobaczymy(pozostaje jednak jeszcze pytanie -czy w tym stuleciu?)
~Obywatel 11-06-2010 9:46
Najważniejsze by było solidnie i bez wpadek konstrukcyjnych, bezpieczeństwo przyszłych użytkowników jest priorytetem w takich przedsięwzięciach!
~Gość 11-06-2010 10:05
Ta obwodnica - to tak , jak wiele innych inwestycji w Jeleniej Górze o których dużo szumu - a potem wielka KUPA , tak jest z Akfa-parkiem coś kuleje , drogi rowerowe do Cieplic od / ul.Karola Miarki jest tartak / i biada wjechać rowerzyście , psy tam znajdujące się gotowe zjeść rowerzystę razem z rowerem - gadka szmatka i KUPA , galeria Kilińskiego tyle szumu i co? . Panowie WŁADZA Jeleniej Góry może najpierw się postarajcie i zróbcie, a potem się chwalcie osiągnięciami nie na odwrót . Są chwile jak się czyta czy słucha co będzie zrobione , i te rozbłysłe twarze WŁADZ to aż się płakać chce .Gadka szmatka i odlatujące mo-tyle .!!!
~ 11-06-2010 10:09
Moi Drodzy!! A nie mówiłem, że takiej KASY nie puszcza się na żywioł ??? I co ???? Namieszali Ci Chorwaci - Oj namieszali !!?? To teraz MAJĄ za swoje !!! Okazało sie , że elektryk nie ma uprawnień ?! Ha HA !!! Zapomnieli jeszcze sprawdzić czy kierowca koparki ma prawo jazdy, a sprzątaczka świadectwo zdrowia !!!! Drodzy Jeleniogórzanie !!! Dla Nas, najlepiej byłoby, ażeby to cudo architektury drogowej /z nikąd do nikąd/, wogóle wykreślono z naszej pamieci !! Niech nowa / rozumnie wybrana Władza /, pozbiera to wszystko do kupy i przygotuje projekt OD JANOWIC DO ŁĄCZNIKA SZKL . PORĘBY - czyli połączenia drogi Krajowej z Krajową , które to FINANSOWANE SĄ Z FUNDUSZY CENTRALNYCH !!!!!!! Tak zrobiły np. Władze OTMUCHOWA !! Oddały jedynie grunty ..Pojedzcie i zobaczcie ....... A swoją drogą - czy wiecie Państwo co można zrobić za 100 -baniek ???? Można zmienic oblicze Jeleniej Góry !!!! Tej Jeleniej Góry ...... Pozdrawiam i dobrego samopoczucia /co niektórym/, życzę - Józef Gajewski ...
~Grendal 11-06-2010 15:16
Józef Gajewski mądrze prawi.
~jg 11-06-2010 16:01
Kiedyś liczyły się jeszcze referencje, wykonane kontrakty i stosowano prostą zasadę - najdroższe i najtańsze oferty były odrzucane na dzień dobry jak nie budzące zaufania (zawyżona lub zaniżona cena ). A jak wybiera się najtańszych, to buduje się drogo. Tak kochani, w taniej usłudze zawsze jest jakiś haczyk np. @ówniane wykonawstwo, a szczególnie przy drogach jest dużo robót zanikowych, których za tydzień nie zobaczysz, np. zagęszczanie nasypu, które wyjdzie gdy woda rozmyje ... Ale trzeba być mocno siwym, aby tak prosty problem zrozumieć.
~s. 11-06-2010 16:01
Salomowy wyrok, ciekawe za ile?
~polak 11-06-2010 17:16
wy władza jak się was zwie do roboty a nie do wyborów ,bo was wyborcy oleją !!!!!.zwłaszcza pana l,LENARTA I CAŁOM KLIKĘ !!!!!!
heniekk 11-06-2010 17:16
..."druga na liście pod kontem najkorzystniejszej oferty..." pod kontem?!?! bankowym?? rzenóa...
~taa 11-06-2010 17:20
Otmuchów ma zajefajną obwodnicę to fakt!
heniekk 11-06-2010 17:20
..."druga na liście pod kontem najkorzystniejszej oferty..." pod kontem?!?! bankowym?? rzenóa...
teessi 11-06-2010 18:22
~Co za różnica 11-06-2010 19:29
czy w łapę ktoś przyjął pod kontem, w kącie czy na cmentarzu??? Inwestycja w tym kształcie i skali to pomyłka.
rymcycymcy 11-06-2010 22:58
Teessi ....czy ja dobrze widzę ? ;) ...wyciął Cię rednacz ? :) Chyba grubo pojechałaś ;) Mnie nie wycina, bo znam granice przyzwoitości ...;)) ...kurtula przede wszystkiem ;)
~warez 11-06-2010 23:10
A ja tam polecam kółko rolnicze Siedlęcin ha ha ha
~~ 11-06-2010 23:13
w naszym kraju jest takie bezrobocie a budowę mieli robić Chorwaci...żenada!!
teessi 12-06-2010 9:43
Rymcycymcy, ja się sama wycięłam!:-) Zauważ, o której jest poprawka tego artykułu! I zobacz, z której godziny jest mój wpis! Po poprawce on nie był już potrzebny! :-))) I na wszelki wypadek poczytaj co piszą internauci i porównaj z treścią artykułu! PS. Wpis był jak najbardziej kulturalny!
~bang 17-06-2010 17:28
cyrk i marnowanie publicznych pieniędzy oraz czasu!!! wszystko trwa tak długo i mozolnie ehhh...
~karski 2-07-2010 19:07
pojechali po bandzie \jak tam posag synowski pana dyrektora\a myslicie ze na tym to sie skonczy.jak powiedzieli z koniem sie nie kopie a tym bardziej z panem dyrektorem komunikacji/czy tez czlonkiem komisji/ a syn pobiera pieniadz z funduszy legnickiej firmy /nie wiemy co jest prawda ,a co opowiescia. a sprawiedliwosc oceni jak widac z wypowiedzi sprawiedliiwy sad
~karski 2-07-2010 19:13
a moze prezydent powinien dac nam wyborcom odpowiedziec o roli dyr.komunikacji/czlonka komisji/jego syna nie w kontescie mo...lno etyczym a formalnym
~lol 6-07-2010 9:10
buhahahaha czyżby ktoś miał wgląd do papierów w kadrach i księgowości tej legnickiej firmy

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group