Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 4844
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Chorwaci nie wybudują obwodnicy

Piątek, 11 czerwca 2010, 8:25
Aktualizacja: 20:24
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Chorwaci nie wybudują obwodnicy
Komisja ponownie dokona kolejnego rozstrzygnięcia przetargu – mówi Jerzy Lenard, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.
Fot. TEJO
Polsko–Chorwackie Konsorcjum, które złożyło najkorzystniejszą ofertę cenową na realizację pierwszego etapu obwodnicy południowej, zdaniem Krajowej Izby Odwoławczej Urzędu Zamówień Publicznych nie dopełniło formalności. W miniony piątek zapadła decyzja w tej sprawie.

Krajowa Izba Odwoławcza Urzędu Zamówień Publicznych zajęła się przetargiem na I etap obwodnicy południowej dla Jeleniej Góry po tym, jak pierwotnie zwycięska firma Polsko-Chorwackie Konsorcjum złożyło odwołanie od decyzji komisji przetargowej. Ta odrzuciła ofertę ze względu na braki formalne.

Uwagę na to w proteście złożonym do miasta złożyła druga na liście firma z Legnicy. Dokładnie chodziło o brak uprawnień kierownika robót elektrycznych, który uzyskał potrzebne kwalifikacje miesiąc po złożonej ofercie. Wówczas protest uwzględniono, a ofertę konsorcjum odrzucono.

Ostatni protest trafił do Krajowej Izby Odwoławczej Urzędu Zamówień Publicznych ze strony przedsiębiorcy, którego oferta została w przetargu odrzucona. Pierwszego czerwca odbyła się rozprawa. Firma złożyła dwa zarzuty: na rozstrzygniecie protestu po terminie, drugi dotyczący uprawnienia kierownika robót elektrycznych.

Pierwszy z zarzutów został jednak wycofany jeszcze przed rozstrzygnięciem i nie był rozpatrywany. Krajowa Izba Odwoławcza zajęła się natomiast drugim zarzutem i siódmego czerwca wydała w tej sprawie decyzję oddalając to odwołanie.

– W ciągu trzech dni powinniśmy otrzymać pisemne uzasadnienie i po jego otrzymaniu komisja ponownie dokona kolejnego rozstrzygnięcia przetargu. Na podstawie wyroku KIO odrzucimy ofertę Polsko-Chorwackiego Konsorcjum, które nie może się już odwołać, może jedynie skierować sprawę na drogę sądową – mówi Jerzy Lenard, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

Komisja przetargowa ma się zebrać i wyłonić wykonawcę zadania jeszcze w tym tygodniu. Drugim podmiotem na liście najkorzystniejszych ofert pojawiło się Pol- Dróg z Legnicy, które złożyło ofertę wyższą o 45 tys. zł. Podpisanie umowy z nowym wykonawcą miałoby nastąpić w pierwszej połowie lipca, kiedy też rozpoczną się prace.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
437
Nigdy
19%
Rzadko
41%
Czasami
27%
Często
14%
 
Głos ulicy
Na co wydałbym 1 mln zł, jeśli wygrałbym w Lotto
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group