Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 9952
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Chopin oczami uczniów szkoły im. Chopina

Niedziela, 26 września 2010, 11:02
Aktualizacja: 11:02
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Chopin oczami uczniów szkoły im. Chopina
Fot. Agrafka
Wczoraj w Dolnośląskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Jeleniej Górze, odbyła się prezentacja Szkoły Podstawowej nr 11 im. Fryderyka Chopina w Jeleniej Górze. Był to jeden z punktów II Karkonoskich Spotkań Edukacyjnych.

Prezentację rozpoczął spektakl o życiu młodego Fryderyka Chopina. Aktorami były dzieci klasy 3 i 4 szkoły podstawowej nr 11. Historia rozwoju muzycznego talentu Chopina przedstawiona była z delikatną nutą humoru. Dzieci doskonale wcieliły się w przydzielone im role, a publiczność była pełna podziwu dla wspaniałych umiejętności aktorskich młodziutkich jeleniogórzan.

Po spektaklu odbyła się prezentacja osiągnięć szkoły oraz projektów, w których bierze udział.
- Od 10 lat prowadzone są sprawdziany umiejętności dla szóstoklasistów. Uczniowie zdobywają najwyższe wyniki. Drużyna startująca w dolnośląskich meczach matematycznych, ostatnio trzykrotnie wygrała na Dolnym Śląsku. W tamtym roku dzieci z naszej szkoły wygrały z prywatną wrocławską szkołą „Atut” i zajęły pierwsze miejsce w Dolnośląskich Meczach Matematycznych, który organizowany jest przez Uniwersytet Wrocławski – powiedział Eugeniusz Sroka, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11.

– Mamy różnorodną ofertę, nie zapominamy o dzieciach biednych i poszkodowanych przez los. Udało się nam uzyskać dofinansowanie z Unii Europejskiej na rozwój naszej szkoły. Dzieci jeżdżą na kolonie, które organizowane są na bardzo wysokim poziomie, bo właśnie na takie cele są określone pieniądze. Stworzyliśmy dwuletni projekt zajęć dla dzieci, w którym jest miejsce i na języki i na terapię, zarówno na akcenty sportowe jak i artystyczne, teatralne, muzyczne – mówił E. Sroka.

Szef „jedenastki” podziękował za inicjatywę organizatorowi II Karkonoskich Spotkań Edukacyjnych Zygmuntowi Korzeniewskiemu, dyrektorowi DODN-u.
- Chcemy poprzez wyjście do ludzi, do dzieci pokazywać efekty naszej pracy i korzystać z doświadczenia innych. Chcielibyśmy przywrócić model zajęć otwartych, by po wykładzie można było podjąć dyskusję zarówno z wykładowcą, jak i ze słuchaczami – powiedział Z. Korzeniewski.

Dodał też, że ośrodek pragnie umożliwić korzystanie z multicentrum, by wykorzystywane było do prowadzenia lekcji z dziećmi. Wszystko dla uczniów jest za darmo. – Nauczyciel powinien przyjść do nas na kurs, a my go przygotujemy do prowadzenia takich zajęć. Mieliśmy takie sytuacje, że dzieciom tak się podobały prowadzone tu lekcje, że nie chciały wyjść - dodał.

Multicentrum w Jeleniej Górze jest jedynym działającym w ośrodkach doskonalenia nauczycieli w Polsce i należy to rozsądnie wykorzystać.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group