Sobota, 18 września
Imieniny: Ireny, Józefa, Stanisława
Czytających: 5790
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Chopin na jazzowo

Sobota, 8 kwietnia 2006, 0:00
Autor: Konrad
Jelenia Góra: Chopin na jazzowo
Fot. Konrad
W piątek wieczorem w małej sali Filharmonii Dolnośląskiej wystąpiła formacja znanego jazzowego muzyka Leszka Kułakowskiego. Ten koncert to kolejna część zaplanowanego na cały rok projektu Fryderyk Chopin – 12 spojrzeń.

Muzyka Fryderyka od lat inspiruje twórców jazzu. Pierwszy raz muzycy wystąpili w Jeleniej Górze w listopadzie ubiegłego roku. Przed nami jeszcze kilka koncertów. W tym czerwcowy hit, czyli występ Leszka Możdżera, kolejnej sławy polskiego jazzu, który wspaniale interpretuje muzykę Chopina.

Leszek Kułakowski Trio w przeciwieństwie do wcześniej występujących formacji z dużo większym szacunkiem potraktowali kompozycje mistrza i linia melodyczna była łatwo rozpoznawalna, mimo nowoczesnej aranżacji.

Kułakowski pokazał jak można grać jazzowo na fortepianie, a Piotr Kułakowski – jak ważny jest kontrabas w jazzowych interpretacjach.
Osobna pochwała należy się Jackowi Pelcowi, który na instrumentach pekusyjnych wyczyniał takie rzeczy, że widzowie kilkakrotnie dawali się porywać jego solówkom.

Koncert jak zwykle skończył się za wcześnie, a do następnego cały miesiąc.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group