Jelenia Góra: Chojnik gromi

Niedziela, 20 sierpnia 2006, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 21 sierpnia 2006, 12:48
Autor: Agnieszka Rafińska
Po długiej nieobecności na piłkarskiej mapie Jeleniej Góry pojawiła się ekipa Chojnika. Debiut w B klasie wypadł znakomicie. Podopieczni Dariusza Michałka pokonali KS Pasiecznik 5:0 (2:0).

Już od pierwszych minut spotkania rysowała się przewaga drużyny jeleniogórskiej. Na efekty takiej gry nie trzeba było długo czekać. W 10 minucie pięknym strzałem z dystansu popisał się Jurkiewicz i Chojnik wyszedł na prowadzenie. Jeleniogórzanin zdobył ponownie drugą bramkę. Po mocnym strzale piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki. Do przerwy wynik oraz gra nie uległy zmianie.

W drugiej części spotkania ponownie od ataków rozpoczęła drużyna z Jeleniej Góry. Już na jej początku padła trzecia bramka. Zdobywcą jej był nie kto jak Jurkiewicz. W 62 minucie po samotnym rajdzie Mendelski pokonuje bramkarza z Pasiecznika.. Jednak taki wynik nie satysfakcjonował jeleniogórzan. Ostatni gol padł w końcówce pojedynku. Jej zdobywcą okazał się po raz kolejny Jurkiewicz. Piłkarz ten był bezdyskusyjnie najlepszym graczem spotkania. Wynik mógł być wyższy. Faulowany w polu karnym Szymczyk sam postanowił wykorzystać jedenastkę. Strzał zawodnikowi Chojnika nie wyszedł, wynik meczu pozostał bez zmian.

Drużyna Pasiecznika kompletnie nie dawała sobie rady ze znakomicie dysponowanymi tego dnia rywalami. W przeciągu całego meczu oddali tylko jeden groźny strzał na bramkę Karasińskiego. Natomiast zespół Chojnika wyrasta na czarnego konia tych rozgrywek. Skuteczni napastnicy oraz umiejętna gra w obronie to atuty młodej drużyny.

<b>Chojnik Jelenia Góra - KS Pasiecznik 5:0(2:0)</b>
1:0 Jurkiewicz
2:0 Jurkiewicz
3:0 Jurkiewicz