Czwartek, 17 czerwca
Imieniny: Alberta, Laury
Czytających: 6622
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Chińskim autobusem do stolicy Czech

Środa, 9 lutego 2011, 14:03
Aktualizacja: 14:32
Autor: TEJO
Wiadomość od sąsiadów, która może zainteresować także mieszkańców Kotliny Jeleniogórskiej. Z Harrachova do Pragi kursuje regularnie autobus marki Youtong z Chin. Testuje go lokalny przewoźnik. Pojazd, pierwszy taki w Republice Czeskiej, jest znacznie tańszy od produktów europejskiej konkurencji.

Poinformował o tym portal iDnes.cz. yuntong zastąpił autobus marki Karosa, który do tej pory obsługiwał tę linię. Przedsiębiorstwo BusLine (wcześnie CSAD) pozyskało chiński pojazd ze Słowacji, gdzie autobusy tej marki jeżdżą już od sześciu lat.

Nie zdradzono ceny zakupu, podano jednak, że kosztuje do 25 procent mniej niż podobne pojazdy pochodzące z Europy. Chińskie pojazdy przeszły stosowne przeglądy i były homologowane w Niemczech jako spełniające europejskie normy. Jak podaje iDNES.cz, Yutong produkuje rocznie 34 tysiące autobusów i jest drugim co do wielkości wytwórcą takich pojazdów.

Czy zainteresują się nimi polscy przewoźnicy? Nie wiadomo, ale nic nie stoi na przeszkodzie spróbować, jak jeździ się autobusem z Państwa Środka u naszych południowych sąsiadów udając się choćby na wycieczkę do Pragi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group