Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 3240
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Chcieli umrzeć, policja zapobiegła śmierci

Poniedziałek, 17 listopada 2008, 14:13
Aktualizacja: 18:12
Autor: TEJO
Dwóch mężczyzn, którzy chcieli skończyć ze sobą, żyje. Samobójcze zamiary odżegnali policjanci zaalarmowani przez bliskich desperatów. Dzięki szybkiej reakcji mundurowych udało się zapobiec tragedii.

W minioną sobotę przed południem oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze otrzymał telefoniczne zgłoszenie, od kobiety, która powiadomiła, że jej mąż ma myśli samobójcze. Mężczyzna był w złym stanie psychicznym.

– Policjanci, którzy pojechali pod wskazany adres, nie zastali męża zagaszającej. Kobieta oświadczyła, że mężczyzna wyszedł. Z powodu problemów rodzinnych w ostatnim czasie miał często myśli samobójcze. Policjanci postanowili odnaleźć desperata – poinformowała nadkom. Edyta Bagrowska z KMP w Jeleniej Górze.

Funkcjonariusze przy ulicy Jana Pawła II zauważyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi. Policjanci zatrzymali go i wylegitymowali. Okazało się, że jest to poszukiwany człowiek. Był pijany. Miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. 45-latek potwierdził, że próbował popełnić samobójstwo. Został on zatrzymany w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia, a następnie trafi pod opiekę lekarzy.

Drugi raz policjanci interweniowali w nocy z 15 na 16 listopada około godziny 2.00 w Jeleniej Górze. Oficer dyżurny jeleniogórskiej policji otrzymał telefoniczne zgłoszenie, że 25-letni mężczyzna zamierza popełnić samobójstwo. Informację tę, przekazał jego kolega, z którym tego dnia desperat pił alkohol – mówi nadkom. Edyta Bagrowska.

Mundurowi udali się na miejsce. Zastali pogrążonego w depresji mężczyznę, który kilkakrotnie powtarzał, że targnie się na swoje życie. Kolega próbował odwieść go od tego zamiaru, gdy rozmowa nie przyniosła rezultatu powiadomił policję. Mężczyzna był pijany (1,34 promila), bełkotał. Na widok funkcjonariuszy zachował się agresywnie i wulgarnie.

Zatrzymano go w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia. 25-latek odmówił udzielenia mu pomocy medycznej. Po wytrzeźwieniu trafi on jednak pod opiekę lekarzy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group