Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 9560
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Chciał dać łapówkę patrolowi policji

Piątek, 8 lipca 2011, 14:55
Aktualizacja: Sobota, 9 lipca 2011, 10:09
Autor: KMP
Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w miejscu publicznym pili alkohol. Jeden z nich w zamian za odstąpienie od czynności zaproponował funkcjonariuszom łapówkę, a drugi był poszukiwany w celu odbycia kary pozbawienia wolności.

W nocy z 7 na 8 lipca 2011 roku policjanci ze Szklarskiej Poręby na jednej z ławek w parku w centrum miasta zauważyli dwóch mężczyzn, którzy pili alkohol. 30-letniemu mieszkańcowi Polic oraz 45-letniemu mieszkańcowi województwa wielkopolskiego policjanci za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym zaproponowali mandaty karne.

Jeden z panów przyjął karę, a drugi zaproponował policjantom łapówkę w wysokości 200 koron czeskich i 32 zł. Okazało się przy okazji, że ten właśnie mężczyzna poszukiwany był w celu odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 5 miesięcy za groźby karalne.

Obydwaj sprawcy trafili do policyjnego aresztu. 30-latkowi za usiłowanie korzyści majątkowej grozić może nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Jego kolega trafił do zakładu karnego – poinformowała podinsp. Edyta Bagrowska, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group