Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 7869
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA KRAJ: Chcą bezpośredniego pociągu do Jeleniej Góry

Poniedziałek, 9 lutego 2009, 8:34
Aktualizacja: Wtorek, 10 lutego 2009, 8:07
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA KRAJ: Chcą bezpośredniego pociągu do Jeleniej Góry
Fot. Organizator
Akcję, która ma skłonić przewoźnika kolejowego do przywrócenia połączenia ze stolicy Karkonoszy przez południowe rejony kraju i część województwa dolnośląskiego do Krakowa, rozpoczęli niezadowoleni pasażerowie z tamtych stron.

– Od 60 lat, dokładnie od zakończenia II wojny światowej nieprzerywalnie przez Prudnik, Nysę, Ząbkowice Śląskie, Dzierżoniów, Świdnicę kursował pociąg pośpieszny z Krakowa do Jeleniej Góry – napisał do nas Stanisław Stadnicki z Racławic Śląskich, jeden z inicjatorów akcji.

– W ostatnich latach było to naszej jedyne, dalekobieżne połączenie, gwarantujące bezpośrednio dojazd do większości miast południa Polski.Niestety od kilku lat trwa marginalizacja kolejowa naszego regionu.
Zdecydowano się na wycięcie naszego najważniejszego połączenia kolejowego i w chwili obecnej nie możemy już dojechać bezpośrednio do Jeleniej Góry,Wałbrzycha, Katowic, czy Krakowa. Dojazd do Katowic to trzy przesiadki i zakup trzech osobnych biletów (w wyniku restrukturyzacji kolei i powstania kilku spółek) – czytamy.

– W kraju kursuje 327 pociągów pośpiesznych, ale żaden z nich nie przejeżdża przez nasze okolice. To ewidentny przykład marginalizacji. Nie mogliśmy się z tym zgodzić. Pod koniec stycznia wystosowaliśmy listy otwarte zawierające wnioski o możliwie szybkie przywrócenie tego połączenia. Takie miasta jak Prudnik, Nysa, Otmuchów, Paczków, Ząbkowice Śląskie, Dzierżoniów Śląski, Świdnica zasługują na przynajmniej jedno dalekobieżne połączenie kolejowe! – piszą mieszkańcy tamtych stron.

Listy skierowali do Ministerstwa Infrastruktury, przewoźnika (PKP Intercity) oraz lokalnych władz. Ich apel szybko spotkał się z publicznym poparciem i reakcją: – Kolejne osoby wysyłają listy w tej sprawie – zapewniono nas.

Inicjatorzy akcji zwrócili się z apelem do Jelonki.com. – Jest szansa powodzenia akcji, ale warunkiem jest reakcja ze strony lokalnych mieszkańców i władz. Z Państwa pomocą możemy dotrzeć do mieszkańców Waszej okolicy. Jesteśmy przekonani, iż również oni czują potrzebę przywrócenia omawianego połączenia. Musimy zatrzymać trwającą już kilka lat marginalizację naszego regionu.

Jesteśmy prawdopodobnie jedynym regionem w Polsce, gdzie z magistralnej linii kolejowej zrobiono trakt klejowy najgorszej kategorii – stwierdzają. Wszelkie informacje o akcji znajdziecie na stronie internetowej
www.kolejpodsudecka.pl.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group