Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 11439
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Cezary Przybylski kandydatem PO do sejmiku

Piątek, 22 sierpnia 2014, 8:20
Aktualizacja: 8:22
Autor: Manu
Region: Cezary Przybylski kandydatem PO do sejmiku
Fot. Archiwum Jelonki.com
Obecny marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski będzie “jedynką” na liście Platformy Obywatelskiej do Sejmiku Województwa Dolnośląskiego w okręgu nr 4 obejmującym Jelenią Górę oraz powiaty: bolesławiecki, jeleniogórski, kamiennogórski, lubański, lwówecki i zgorzelecki. Niewykluczone, że Przybylski dodatkowo wystartuje także w wyborach na prezydenta Bolesławca.

Cezary Przybylski jest absolwentem Akademii Rolniczej we Wrocławiu. W latach 90-ych był członkiem zarządu gminy Warta Bolesławiecka. Był również delegatem do sejmiku samorządowego województwa legnickiego, przewodnicząc tam Komisji Działań Społecznych.

W roku 1998 został wybrany na wicestarostę rady powiatu bolesławieckiego. Do 2001 r. sprawował też funkcję przewodniczącego Komisji Edukacji Związku Powiatów Polskich. Pracował również w Zespole ds. Edukacji Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu. W 2006 r. został starostą bolesławieckim, a także przewodniczącym Konwentu Powiatów Województwa Dolnośląskiego.

13 lutego br. sejmik dolnośląski wybrał go na marszałka województwa. Zastąpił na tym stanowisku Rafała Jurkowlańca, który podał się do dymisji po przegranych przez Grzegorza Schetynę wyborach na lidera PO na Dolnym Śląsku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group