Poniedziałek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 3258
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Certyfikaty dla seniorów na czasie

Niedziela, 15 listopada 2015, 8:49
Aktualizacja: 8:53
Autor: KSON
Jelenia Góra: Certyfikaty dla seniorów na czasie
Fot. Archiwum KSON
W piątek, 13 listopada, w integracyjnej świetlicy Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych spotkało się ponad 40 uczestników i wykładowców trzeciej edycji kursów komputerowych „Senior na czasie”. Projekt realizowany był przez sejmik od maja b.r. przy udziale środków MPiPS.

Zakres szkolenia obejmował podstaw pracy na komputerze ale również, w grupie zaawansowanej, bardziej skomplikowanych form komputerowych operacji. Oddzielną grupę stanowili uczestnicy kursu finansowanego przez PFRON „Aktywizacja niepełnosprawnych seniorów 60+”. Podstaw znajomości komputera przy użyciu specjalnego programu dla słabowidzących i niewidomych uczyło się osiem osób z taką właśnie niepełnosprawnością.

- Nie wiedziałam – mówi pani Krystyna ze Stowarzyszenia Inwalidów wzroku, że przy moim słabym widzeniu będę mogła opanować umiejętność posługiwania się klawiaturą komputera. Dziś już mogę obsługiwać transakcje bankowe, surfować po Internecie oraz komunikować się ze znajomymi.

Dla wielu uczestników komputer stał się narzędziem umożliwiającym wirtualny kontakt przez Skype z rodziną z zagranicy. Wszyscy uczestnicy kursu zgłaszali chęć i potrzebę kontynuacji takiej właśnie nauki. - Będziemy realizowali to w następnych projektach składanych do różnych instytucji. Doświadczenia zdobyte przez trzy edycje projektu Senior na Czasie, daje nam podstawy starania się o środki w dużym ogólnopolskim projekcie adresowanym szczególnie do starszych i niepełnosprawnych mieszkańców peryferyjnych miejscowości do 20 tysięcy mieszkańców. Już współpracujemy z niektórymi gminami powiatu jeleniogórskiego w celu rozpoznania możliwości i potrzeb w tym zakresie - mówi Pani Monika Żak, koordynator projektu.

- Dzięki projektom mającym na celu przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu osiągnęliśmy jeden najważniejszy efekt – seniorzy przestali się bać komputera - dodaje.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group