Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 7181
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Certyfikat akredytacji dla szpitala

Środa, 1 lipca 2015, 7:00
Aktualizacja: Czwartek, 2 lipca 2015, 7:18
Autor: Karolina Matusewicz
Jelenia Góra: Certyfikat akredytacji dla szpitala
Fot. Karolina Matusewicz
Wczoraj (30.06) w Teatrze Zdrojowym w Jeleniej Górze odbyła się uroczysta gala z okazji wręczenia certyfikatu akredytacyjnego Wojewódzkiemu Centrum Szpitalnemu Kotliny Jeleniogórskiej, połączona z wręczeniem medali „Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego”.

Wojewódzkie Centrum Szpitalne Kotliny Jeleniogórskiej to nie tylko szpital w Jeleniej Górze, ale także dwie jednostki zamiejscowe: szpital „Wysoka Łąka” w Kowarach oraz Zakład Opiekuńczo- Leczniczy w Bolkowie.

W grudniu ubiegłego roku placówka została wyróżniona certyfikatem akredytacji, który przyznawany jest na okres trzech lat, który jest sprawdzonym i uznawanym systemem opieki zdrowotnej. Gwarantuje on bezpieczeństwo i najlepszą opiekę pacjentom.

Galę, będącą wyjątkowym wydarzeniem i uhonorowaniem starań wszystkich osób zaangażowanych w działalność placówek, rozpoczął dyrektor WCSKJ – Stanisław Woźniak. Po nim głos zabrała naczelna pielęgniarek- Monika Kumaczek, która przybliżyła wszystkim obecnym korzyści, jakie przyniósł i wciąż przynosi proces akredytacji. Prowadzenie w 100 proc. elektronicznej dokumentacji medycznej, lepsza komunikacja interpersonalna, minimalizacja ryzyka związanego z hospitalizacją i najważniejsze: bezpieczeństwo pacjentów, to efekt ciężkiej pracy wszystkich pracowników.

Jakość w ochronie zdrowia to przede wszystkim efektywność i bezpieczeństwo – mówił Jerzy Hennig, dyrektor Centrum Monitorowania Jakości.

Zwiększanie satysfakcji, bezpieczeństwo, poprawa jakości świadczeń i motywowanie pracowników to działanie, którego nie dokonała jedna czy dwie osoby, ale cały zespół – zaznaczył dyrektor CMJ.

Po swojej prezentacji Jerzy Hennig wręczył Stanisławowi Woźniakowi certyfikat akredytacji i odczytał list przesłany przez ministra zdrowia Mariana Zębalę.

Wręczone zostały także medale „Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego”, które otrzymali pracownicy WCSKJ, którzy włożyli ogromną pracę i trud w polepszenie jakości usług świadczonych przez szpital i dbanie o dobro pacjentów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group