Piątek, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 5467
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Cerkiewne klimaty

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 17 czerwca 2006, 0:00
Autor: rylit
Fot. rylit
Chór Polskojęzycznej Parafii Prawosławnej z Warszawy pod dyrekcją Anny Siegień wystąpił w piątek w cerkwi św. Piotra i Pawła w Jeleniej Górze. To jeden z trzech koncertów z tego cyklu, który tego lata będzie organizowany w stolicy Karkonoszy.

Muzyka cerkiewna jest częścią obrządku w liturgii prawosławnej i dlatego nie należy jej traktować jako występu artystycznego, ani okazywać swoich emocji oklaskami.
O to poprosił przybyłych gości proboszcz jeleniogórskiej parafii św. Piotra i Pawła ks. Bazyli Sawczuk.

W spokoju i zadumie koncertu wysłuchał nie tylko ojciec diakon Grzegorz Cybulski z Wrocławia, ale i młodzież białoruska z Homla, która przebywa na wakacyjnym wypoczynku w Prawosławnym Domu Opieki w Jeleniej Górze.

Wśród publiczności nie zabrakło jeleniogórzan i turystów, którym podobają się wzniosłe klimaty cerkiewnych śpiewów i chorałów.

Następny koncert za dwa tygodnie. Zapraszamy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Danielloo17 17-06-2006 13:41
To słychowisko musiało być straszne..:/ Dobrze że większość młodych ludzi słucha normalnej muzyki :D
~Kocham Olę F. 17-06-2006 16:13
Jak to straszne muzyka na 4 głosy jest z...b**** Uwielbiam Folk wschodniosłowiański , folk metal , black metal , epic metal , hard /punk/progresive rock , lubię też muzykę chóralną-niestety nie mogłem tam być .
~Sebastian 19-06-2006 21:07
Witam. A ja byłem i słuchałem - rewelacja. Zawsze chciałem zrozumieć co tak naprawdę śpiewają prawosławne chóry. I rzeczywiście chwyta za serce. Dusza się raduje. Pani Ani dziękuję za wyjaśnienia do poszczególnych pieśni.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group