Środa, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 8161
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Centrum rekreacji na Zabobrzu działa od minionej soboty

Niedziela, 19 października 2014, 8:17
Aktualizacja: Piątek, 24 października 2014, 14:53
Autor: Mea
Jelenia Góra: Centrum rekreacji na Zabobrzu działa od minionej soboty
Fot. Mea
– Mogą tu aktywnie spędzać czas zarówno dzieci, młodzież, jak i osoby starsze – tak mówili uczestnicy otwarcia w minioną sobotę (18.10.) największego w Jeleniej Górze centrum rekreacyjnego, które powstało przy skrzyżowaniu ul. Sygietyńskiego i Wiłkomirskiego.

Centrum jest efektem współpracy Miasta z Jeleniogórską Spółdzielnią Mieszkaniową. Koszt inwestycji to 700 tys. zł, z czego 300 tys. zł na dostawę i montaż urządzeń pokryła Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa, a 400 tys. zł dało Miasto Jelenia Góra na zagospodarowanie terenu i oświetlenie. Podczas otwarcia wypuszczono kolorowe balony i zorganizowano festyn z zabawami dla dzieci.

- Są tu świetne urządzenia fitness do ćwiczeń. Dla dzieci jest plac zabaw ze zjeżdżalnią i piaskownicą, a dla młodzieży podniebne deskorolki i wieża linowa do wspinania. Każdy znajdzie coś dla siebie – powiedział Bogusław Mandryk z Zabobrza.

Ponadto są tu: drabinki ze zjeżdżalniami, karuzela, huśtawki, piaskownica, klocki, stoły do szachów i ping ponga. Może przebywać tu jednocześnie ok. 100 osób.

- Chcieliśmy stworzyć ciekawą ofertę nie tylko dla małych dzieci i dorosłych, ale również dla młodzieży - powiedział Mirosław Garbowski, prezes JSM.

Dzieci są zachwycone nową atrakcją na podwórku.

- Jest super, są fajne urządzenia do ćwiczeń. Wieża linowa jest wielka i można się po niej wspinać cały dzień, a drabinki też są ciekawe, bo z nietypowymi rurami do zjeżdżania. I deskorolka jest fantastyczna – stwierdziła Kornelia z Zabobrza.

Dorośli wypróbowywali urządzenia fitness. – Ćwiczy się świetnie i można aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu. Na pewno będę tu często przychodziła – mówiła Malwina Morawska z Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (67) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group