Niedziela, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 8110
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Centrum Pulmonologii w Karpaczu zmienia nazwę

Sobota, 8 czerwca 2013, 9:17
Aktualizacja: Poniedziałek, 10 czerwca 2013, 8:06
Autor: CPiA
Region: Centrum Pulmonologii w Karpaczu zmienia nazwę
Fot. CPiA
Centrum Pulmonologii i Alergologii w Karpaczu 1 lipca br. zmienia nazwę na Centrum Medyczne Karpacz. Powodem jest rozwój innych specjalizacji: rehabilitacji pulmonologicznej, kardiologicznej i ogólnoustrojowej, okulistyki, a także nowoczesnej pracowni diagnostyki endoskopowej.

Centrum Pulmonologii i Alergologii w Karpaczu to 65 lat doświadczenia w pulmonologii i alergologii, a w ciągu ostatnich kilku lat dynamiczny rozwój innych specjalizacji: rehabilitacji pulmonologicznej, kardiologicznej i ogólnoustrojowej, okulistyki, a także nowoczesnej pracowni diagnostyki endoskopowej.

Od wielu lat Centrum jest jedynym ośrodkiem na Dolnym Śląsku leczącym mukowiscydozę u dzieci i pacjentów dorosłych. W ramach Centrum działa wiele specjalistycznych poradni, zarówno w Karpaczu, jak i w Centrum Medycznym MEDICTA w Jeleniej Górze. Dodatkowo funkcjonują trzy przychodnie Podstawowej Opieki Zdrowotnej – w Karpaczu, w Szklarskiej Porębie i w Jeleniej Górze na osiedlu Orle.

Centrum jest placówką, która stale się rozwija i poszerza zakres swojej działalności zarówno w przypadku specjalizacji medycznych, jak i lokalizacji. Wiele osób nie ma świadomości, że w Centrum Pulmonologii i Alergologii w Karpaczu S.A. można wykonać kolonoskopię, czy też zoperować jaskrę. Niewiele osób kojarzy też poradnie specjalistyczne zlokalizowane w Centrum Medycznym Medicta w Jeleniej Górze z karpaczańskim Centrum. W związku z powyższym stało się jasne, że obecna nazwa firmy przestała w pełni oddawać zakres świadczonych usług.

Dlatego też została podjęta decyzja o zmianie nazwy Centrum na nazwę uniwersalną, pod którą będą funkcjonować różne specjalizacje, a sama nazwa stanie się łatwa do zapamiętania i skojarzenia bogatego doświadczenia z nowoczesnym i holistycznym podejściem do pacjenta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wjechałeś kiedykolwiek w dziurę w ulicy, a później musiałeś coś naprawiać u mechanika?

Oddanych
głosów
66
Tak
76%
Nie
14%
Było blisko...
11%
 
Głos ulicy
Wielka dziura – wjechałem w nią 2 razy
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
UB i SB w wersji cyfrowej
 
Inne wydarzenia
Przekroczył granice, skandal w Dubaju!
 
Kultura
Ponad Churami w Sobieszowie
 
Turystyka
Perełka odzyskuje blask – hotel Sanssouci w Karpaczu
 
Kultura
Sanie rogate – wczoraj i dziś
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group