Niedziela, 20 września
Imieniny: Eustachego, Filipiny
Czytających: 5624
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Centrum kultury w dawnej Owczarni

Wiadomości: Bukowiec
Sobota, 7 września 2019, 9:06
Aktualizacja: Poniedziałek, 9 września 2019, 13:23
Autor: WAC
Fot. WAC
W Bukowcu otwarto wczoraj (6.09) oficjalnie nowe Centrum Kulturalno – Edukacyjne, które powstało w budynku dawnej Owczarni. W trakcie uroczystości Centrum nadano imię zmarłego dwa miesiące temu prezesa Fundacji Doliny Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej Piotra Napierały.

Budynek Owczarni, który stał się nowoczesnym Centrum Kulturalno – Edukacyjnym jeszcze niedawno był straszącą, rozpadającą się ruderą. Jego przemiana stała się możliwa dzięki przejęciu obiektu przez Fundację Doliny Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej. W budynku poza salą teatralno – koncertową znalazło się miejsce na pracownie artystyczne, które będą głównie wykorzystywane przez studentów oraz pokoje gościnne. Koszt inwestycji to około 12 milionów złotych. Większość tej kwoty pochodziła z funduszy unijnych, a reszta ze środków własnych Fundacji.

To Centrum jest realizacją wielkiej wizji i marzenia naszego zmarłego prezesa Piotra Napierały – mówi dyrektor Fundacji Doliny Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej Grażyna Kolarzyk. Z budynku, podobnie jak z innych obiektów, które przejęliśmy wcześniej w Bukowcu będą korzystać turyści, uczniowie, studenci, goście naszej fundacji oraz mieszkańcy. Już wcześniej organizowaliśmy warsztaty malarskie, operowe, jazzowe, fotograficzne i inne działania edukacyjno - kulturalne ale nie mieliśmy do tego odpowiednich warunków. Teraz po otwarciu Centrum będą one o wiele lepsze i pozwalające na realizację pasji artystycznych.

Twoja reakcja na artykuł?

12
71%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
18%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
6%
Złości
1
6%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Iks 9-09-2019 8:29
Niesamowite, jak w tak krótkim czasie z ruin w wiosce można zrobić duży i ciekawy kompleks. Szkoda, że pan Napierała rozstał się z tym światem, oby znalazł godnego następcę.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group