Niedziela, 5 lutego
Imieniny: Adelajdy, Agaty
Czytających: 8696
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Centrum dla sportowców i turystów pod Chojnikiem?

Piątek, 26 czerwca 2009, 19:04
Aktualizacja: Sobota, 27 czerwca 2009, 7:47
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Centrum dla sportowców i turystów pod Chojnikiem?
Fot. TEJO
Urządzenie nowoczesnego sportowo–rekreacyjnego ośrodka na północnym zboczu góry Chojnik – oto plan Międzyszkolnego Klubu Sportowego „Karkonosze” Sporty Zimowe. Stowarzyszenie chce w ten sposób dowieść, że przyznany mu ostatnio Dolnośląski Klucz Sukcesu to nie przypadek.

Dziś na cyklicznym zebraniu klubu, które odbyło się w gościnnych wnętrzach Miejskiego Domu Kultury „Muflon” w Sobieszowie, władze „Karkonoszy” pochwaliły się cennym wyróżnieniem. W obecności samorządowców w osobach zastępców prezydenta Jerzego Łużniaka i Zbigniewa Szereniuka oraz szefa rady miejskiej Huberta Papaja, przedstawiono osiągnięcia klubu, czołowych zawodników oraz zamiary stowarzyszenia.

Wszystkiemu przysłuchiwał się także Arkadiusz Wichniak, burmistrz Szklarskiej Poręby oraz dyrektorzy szkół z Sobieszowa (miejscowa „piętnastka” ściśle z klubem współpracuje), Cieplic i Jeleniej Góry. Byli też młodzi zawodnicy. Spotkanie prowadziła prezes „Karkonoszy” Zofia Czernow, wyjątkowo wzruszona otrzymanym wyróżnieniem, które klub dostał jako jedyny reprezentant stolicy Kotliny Jeleniogórskiej.

KS „Karkonosze” Sporty Zimowe zamierza udowodnić, że Dolnośląski Klucz Sukcesu nie trafił do klubowej gabloty przez przypadek. – Zamierzamy wspólnie z Czechami z Jablonca postawić ośrodek sportowy z kempingiem i parkingiem – zapowiedziała Zofia Czernow pokazując koncepcję zagospodarowania terenu przy północnym zboczu góry Chojnik.

Prezes klubu długo zachwalała walory terenu. Dukty leśne w kierunku Zachełmia i Podgórzyna tworzą bardzo dobre warunki dla turystów i sportowców, którzy chcą zimą pojeździć na nartach, a latem – pospacerować, pobiegać lub pojeździć na rowerze. Można też organizować tu naukę dzieci chętnych do uprawiania saneczkarstwa, skoków i zjazdów.

Całe centrum miałoby być także ośrodkiem rekreacji dla jeleniogórzan oraz turystów. Wielu z nich Sobieszów kojarzy się jedynie z ruinami zamku Chojnik, a przecież jest tu wiele innych atrakcji i możliwości. Zofia Czernow już jest po rozmowach z Karkonoskim Parkiem Narodowym, który wyraził zgodę na wytyczenie niektórych tras przez swój teren. Wprawdzie od pomysłu do przemysłu droga daleka, ale inicjatorzy powstania centrum liczą na przychylność władz miasta. Tym bardziej, że nie wymaga ono wielkich nakładów finansowych. A teren, na którym ośrodek ma powstać, od dawna zimą jest wykorzystywany na dziko jako miejsce do saneczkowych i narciarskich zjazdów.

Podczas uroczystego zebrania tytuł honorowego prezesa KS „Karkonosze” Sporty Zimowe otrzymał założyciel stowarzyszenia i jego długoletni animator Zbigniew Lipiński. Jest pionierem działalności sportowo-rekreacyjnej w pierwszych latach po 1945 roku. Zbigniew Lipiński dziękował za wyróżnienie i gratulował klubowi przyznania Dolnośląskiego Klucza Sukcesu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
188
Coraz lepiej
26%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
13%
Wciąż fatalnie
24%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group