Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 3244
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Cenny dar dla niedowidzących

Sobota, 14 września 2019, 9:31
Aktualizacja: Poniedziałek, 16 września 2019, 7:47
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Cenny dar dla niedowidzących
Fot. Przemek Kaczałko
W piątek (13.09) w siedzibie Jeleniogórskich Zakładów Optycznych oficjalnie przekazano dar dla członków Polskiego Związku Niewidomych, który odebrali przedstawiciele jeleniogórskiego koła związku. Współpraca JZO i PZN ma już kilkuletnią tradycję.

Darowizna JZO o wartości ponad 90 tysięcy złotych to niezwykły dar dla potrzebujących.

Członkowie naszej organizacji będą otrzymywać soczewki wraz z płynem pielęgnacyjnym, zgłaszając się do naszego biura z dokumentem poświadczających dioptrię - powiedziała Iwona Tymiuk, prezes jeleniogórskiego koła Polskiego Związku Niewidomych, którego biuro znajduje się w budynku Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy al. Jana Pawła II.

Darów jest tak dużo, że trafią nie tylko do członków jeleniogórskiego koła, ale również do innych punktów związku na terenie Dolnego Śląska i innych województw.

Nasze koło współpracuje z JZO od kilkunastu lat. Systematycznie dostajemy szkła okularowe o różnych dioptriach i też są rozdawane przez nas bezpłatnie - dodała I. Tymiuk.
W transporcie darów od jeleniogórskiej spółki pomogło Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Jeleniej Górze - dodał Tomasz Żylewicz, wiceprezes PZN w Jeleniej Górze. - To chyba największa w Polsce darowizna materialna, jaką otrzymuje PZN - dodał T. Żylewicz.

Przedstawicielka Jeleniogórskich Zakładów Optycznych nie kryje, że pomaganie na stałe wpisało się w funkcjonowanie firmy.

To wyjątkowa akcja i cieszymy się, że niezwłocznie PZN będzie mógł niezwłocznie przekazywać materiały swoim podopiecznym - powiedziała Izabela Fabin, st. specjalistka ds. komunikacji zewnętrznej JZO S.A., która zapewnia o kontynuacji współpracy ze związkiem.

Twoja reakcja na artykuł?

20
95%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
5%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
686
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
11%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group