Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 6722
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Cenne nagrody za wiedzę informatyczną!

Wtorek, 24 lutego 2009, 13:48
Aktualizacja: 16:15
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Cenne nagrody za wiedzę informatyczną!
Fot. Organizator
Tylko do 28 lutego uczniowie szkół średnich z dawnego województwa jeleniogórskiego i nie tylko, mogą zgłosić się do I etatu Regionalnego Konkursu Informatycznego, który organizuje Wydział Techniczny Kolegium Karkonoskiego w Jeleniej Górze. I etap odbędzie się 7 marca. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Podczas pierwszego organizowanego przez wydział techniczny regionalnego konkursu informatycznego około 60 miłośników komputerów sprawdzi swoją wiedzę i umiejętności. Zakres, z jakiego będą testowani, to wiedza zdobyta w szkole średniej dotycząca informatyki i technologii informacyjnej oraz ECDL.

Jak mówią organizatorzy, celem konkursu jest wyłonienie najlepszych uczniów i zachęcenie ich do podjęcia studiów na wydziel technicznym, promowanie idei współzawodnictwa i wymiana doświadczeń między nauczycielami, którzy zostaną zaproszeni razem z uczestnikami.

– Chcemy również m.in. przedstawić idea ECDL, pokazać jak można kształtować rozwój myślenia algorytmicznego wśród uczniów – mówią organizatorzy.
O uczestnictwie w konkursie zadecyduje kolejność zgłoszeń. I etap odbędzie się już siódmego marca w godzinach 9.30 - 14.00. Uczestnicy będą musieli wykazać zarówno w zadaniach zamkniętych, jak i otwartych. Kolejne etapy rozegrają czwartego i 25 kwietnia. Zwycięzca konkursu otrzyma iPoda, za drugie miejsce przewidziany jest dysk przenośny, a osoba, która zajmie miejsce trzecie otrzyma pendrive.

Zgłoszenia z podaniem nazwy szkoły oraz liczby i nazwisk uczestników można kierować pod adres konkursWT@kk.jgora.pl . Więcej informacji na ten temat na internetowej stronie Wydziału Technicznego Kolegium Karkonoskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group