Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 7383
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Celtycka noc pod Szrenicą od piątku

Środa, 19 lipca 2017, 7:03
Autor: Org
Szklarska Poręba: Celtycka noc pod Szrenicą od piątku
Fot. Organizator
U stóp góry Szrenicy, w „Żelaznym Tyglu Walońskim”, zrekonstruowanej osadzie dawnych poszukiwaczy skarbów, odbędzie się po raz drugi festiwal muzyki celtyckiej „Celtycka Noc Pod Szrenicą” . W dniach 21– 22 lipca w oprawie półdzikiej przyrody Karkonoszy, w blasku ognisk i pochodni, popłyną dźwięki niesamowitej muzyki dawnych władców Europy.

Duchowi spadkobiercy celtyckich bardów, na skraju dnia i nocy, swoimi pieśniami obudzą uśpione w jarach, dolinach i skalnych rumowiskach, pradawne duchy naszych gór.

W tym roku dla naszych miłych gości zagrają tuzy szeroko pojętej muzyki celtyckiej z Polski i Czech.
Ozdobą festiwalu będą występy tancerek tańca irlandzkiego zespołu „Ellorien”oraz tancerzy ognia i światła „Irrbloss” z Wrocławia.Tak samo jak w zeszłym roku, jeden z uczestników festiwalu będzie mógł nabyć w drodze licytacji, celtycki torques, naszyjnik wykonany ręcznie z czystego srebra z osadzonymi rubinami, który w zamierzchłych czasach Celtów, był oznaką godności i szlachetnego pochodzenia, a dziś jest zarezerwowany tyko i wyłącznie dla arystokracji celtyckiej. Kwota z licytacji, decyzją Mistrza osady, w całości zostanie przekazana na odbudowę spalonego Muzeum Ziemi Juna.

W tym roku dla uczestników festiwalu będzie dodatkowo konkurs na najlepszy strój wzorowany na tradycjach celtyckich. W drodze głosownia wybrane zostaną dwa najlepsze stroje męskie i damskie, a nagrodą dla zwycięzców będą dwie skrzynki doskonałego piwa Walońskiego (oczywiście dla dzieci przeznaczono inną nagrodę).

- Po raz pierwszy na terenie skansenu odbędzie w dniach 21-22 lipca jarmark celtycki gdzie swoje kramy rozłożą, wytwórcy dawnej żywności, ozdób oraz odzieży dawnej. Będzie można skosztować doskonałego celtyckiego piwa, czy też wypiekanych na miejscu podpłomyków. Nie zabraknie również wyrobów rzemieślników sztuki kowalskiej i płatnerskiej, oraz mistrzów obróbki kamieni półszlachetnych – informują organizatorzy..

Zwolenników zdrowej żywności oraz naturalnych metod leczenia, zadowolą bartnicy oraz zielarze karkonoscy, których kunszt znany jest już daleko poza granicami kraju.

Szczegóły na : wwww.szklarskaporeba.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group