Sobota, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 6516
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Cegły z rudery – na przechodniów…

Piątek, 2 kwietnia 2010, 16:45
Aktualizacja: 16:47
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Cegły z rudery – na przechodniów…
Fot. TEJO
Z wyglądającej jak strup na tle odnowionych elewacji kamienica przy ul. 1 Maja po raz kolejny na chodnik poleciały cegły i kawałki dachówki. Na szczęście nikt dołem nie przechodził.

Do incydentu doszło podczas prac konserwacyjnych na dachu budynku wyjątkowego, bo od niemieckich czasów nietkniętego przez ekipy remontowe. W ubiegłym roku odpadło z niego kilka cegłówek. Szczęśliwie nikogo z przechodniów nie uderzyły. Elewację zabezpieczono siatką, ale zrujnowana kamienica wciąż jest niebezpieczna.

Ekipa remontujące dach nie zabezpieczyła należycie miejsca pod kamienicą nie spodziewając się zapewne, że z frontowej ściany mogą odpadać cegły. Stało się inaczej. Przed godz. 12 zawiadomiono o tym patrol straży miejskiej. Funkcjonariusze ustalili przebieg zajścia i nakazali oddzielenie taśmą ochronną miejsca, w którym przechodnie byliby narażeni na niebezpieczeństwo, gdyby budowla znów zaczęła się sypać.

Kłopoty z remontem domu wynikają z zawiłości w określeniu własności całej kamienicy i kłopotów finansowych zarządzającej jej częścią wspólnoty lokatorów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1401
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group