Środa, 8 lutego
Imieniny: Ireny, Jana, Sebastiana
Czytających: 11659
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: CBŚ rozbiło narkotykowy gang! Postępowanie nadzorują jeleniogórscy śledczy

Wtorek, 14 maja 2013, 9:39
Aktualizacja: 9:41
Autor: KWP Wrocław
11 osób podejrzanych, 71 zarzutów – m.in. wprowadzenia do obrotu dużych ilości metamfetaminy i marihuany to efekt rozpracowania grupy przestępczej przez policjantów Centralnego Biura Śledczego i realizacji przeprowadzonej wspólnie z funkcjonariuszami Referatu Grupy Mobilnej w Zgorzelcu, Służby Celnej we Wrocławiu oraz śledztwa prowadzonego pod nadzorem jeleniogórskiej prokuratury.

- Policjanci Centralnego Biura Śledczego rozpracowali grupę przestępczą zajmującą się wprowadzaniem do obrotu środków odurzających na dużą skalę. W ostatnich dniach, działając wspólnie z funkcjonariuszami Referatu Grupy Mobilnej w Zgorzelcu Służby Celnej we Wrocławiu, przeprowadzili kolejną realizację, tym razem na terenie Bogatyni w ramach prowadzonego śledztwa przeciwko osobom, które działając wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, wprowadzały do obrotu na terenie powiatu zgorzeleckiego znaczne ilości środków odurzających i substancji psychotropowych - informuje asp. Łukasz Dutkowiak z KWP we Wrocławiu.

Efektem prowadzonych działań było zatrzymanie 7 osób (kobiety w wieku 22 lat i sześciu mężczyzn w wieku od 17 do 29 lat). Prokuratura nadzorująca śledztwo, na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, przedstawiła zatrzymanym zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii - wprowadzanie do obrotu środków odurzających i substancji psychotropowych oraz kodeksu karnego, a następnie wobec podejrzanych zastosowała środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji i poręczenia majątkowego.

- Była to kolejna realizacja w sprawie, w której występuje na chwilę obecną 11 podejrzanych, którzy usłyszeli łącznie 71 zarzutów. Udowodniono im wprowadzenie do obrotu ponad kilograma substancji psychotropowej w postaci metamfetaminy oraz środków odurzających w postaci marihuany w ilości, z której można było uzyskać około 1300 porcji. Działania funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego wspomagali również policjanci z Komendy Powiatowej w Zgorzelcu – dodaje Łukasz Dutkowiak.

W powyższej sprawie prowadzone jest obecnie śledztwo pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze. Podejrzanym grozi kara do 10. lat pozbawienia wolności.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (36)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
483
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
38%
Nie najlepiej
12%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group