Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny
Czytających: 2274
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Casting talentów na scenie w Pasażu Tesco

Sobota, 23 sierpnia 2014, 7:30
Aktualizacja: Niedziela, 24 sierpnia 2014, 7:49
Autor: Angela
Jelenia Góra: Casting talentów na scenie w Pasażu Tesco
Fot. Angela
Pierwszy, tegoroczny casting młodych talentów wokalnych zorganizowany przez Fundację „Bliżej Gwiazd” odbył się w czwartek (21.08) na scenie przy fontannie Pasażu Tesco w Jeleniej Górze. Zaprezentować się mogli uczestnicy od 6. do 18. roku życia. Dla publiczności gościnnie wystąpiła czwórka już „złowionych” utalentowanych młodych artystów: Renata Galik, Karolina Słowik, Asia Zamojska i Paweł Orłowski.

Basia Łazurkiewicz i Kinga Dyła, które na casting przyjechały z Łomnicy chciały przeżyć ciekawą przygodę. Śpiewanie i występowanie na scenie to ich pasja. Dziewczyny brały już udział w licznych konkursach i mają na swoim koncie mniejsze i większe sukcesy. Teraz chciały spróbować czegoś nowego, ale z wrodzoną skromnością przyznały, że na główną wygraną nie liczą, bo droga do niej jest długa.

Zanim Fundacja wyłoni głównego zwycięzcę, przeprowadzi jeszcze dwa castingi, w tym jeden tylko dla małych dzieci, z których najlepsi stworzą zespół. Wybrani w trzech castingach wystąpią w finale.

Jeleniogórska fundacja „Bliżej gwiazd” działająca w Jeleniej Górze od 2012 roku powstała właśnie po to, by łowić młode talenty, a później je wspierać i promować. I zgodnie z przyjętym planem złowili dotychczas m.in. czwórkę młodych artystów, którzy poprzedzili casting. Dla publiczności wystąpiła Renata Galik, nie tylko utalentowana muzycznie (śpiewa i gra na fortepianie i keyboardzie), ale również literacko. Podczas imprezy odbyła się promocja jej książki wydanej w czerwcu br. „Prawo do miłości”. Jako osoba niepełnosprawna pisze w niej o tolerancji, przyjaźni i wrażliwości. Jest również autorką tomiku wierszy „Podmuchy wiosny” oraz płyty z własnymi utworami „Renata Galik” (więcej na jej temat przeczytacie Państwo w kolejnym artykule). Na scenie nie zabrakło również mieszkanki Jawora o przepięknym wokalu Karoliny Słowik (nazwisko zobowiązuje…), a także niezwykłych głosów Asi Zamojskiej i Pawła Orłowskiego.

Wyników czwartkowych przesłuchań jeszcze nie ma. O nich uczestnicy zostaną poinformowani telefonicznie. Kolejny casting już 27 września w Pasażu Grodzkim. Ostatni będzie tylko dla dzieci w wieku 5-10 lat (daty i miejsca jeszcze nie określono).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group