Niedziela, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 6384
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Camperzy wszystkich regionów – łączcie się!

Wiadomości: REGION
Sobota, 15 sierpnia 2009, 14:42
Aktualizacja: 14:43
Autor: Ola
Fot. Ola
Wicemarszałek Sejmu Jerzy Szmajdziński oficjalnie otworzył VI Ogólnopolski Zlot Turystyki Caravaningowej „Karkonosze 2009”. Wczoraj tłumnie przybyłe do Miłkowa załogi rywalizowały w pierwszych zadaniach konkursowych. Odbył się także finał Ogólnopolskiej Akcji „Stop Wypadkom” Dolnośląskiej Edycji „Bezpieczne Wakacje 2009”. Zlot potrwa jeszcze do niedzieli.

W piątek przed południem na miłkowskim campingu Wiśniowa Polana zgromadzili się członkowie automobilklubów z całej Polski, m.in.: Automobilklub Wielkopolski, Klub Motorowy Górników „Jarząbek”, Łódzki Klub Campingu i Caravaningu i wiele innych. Zlot otworzył wicemarszałek Sejmu, Jerzy Szmajdziński. Następnie, miłośników caravaningu oraz przedstawicieli zaproszonych władz powiatu i okolicznych gmin przywitała wójt Podgórzyna, Anna Latto. Na koniec oficjalnej części tego dnia, po kolei zapraszano kluby biorące udział w zlocie do zaprezentowania się na scenie.

Piątek był także Dniem Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Ochrony Środowiska. Odbyło się losowanie nagród w ramach finału Ogólnopolskiej Akcji „Stop Wypadkom” („Jeździć trzeba też ostrożnie, a nie tylko żyć pobożnie” – to jedno z ciekawszych haseł wymyślonych przez dzieci). Zaproszono także wychowanków cieplickiego Domu Dziecka do udziału w konkursach i na występ teatrzyku „Piotruś Pan” z Wrocławia.

Wiśniowa Polana tętniła życiem do późnych godzin nocnych. Na pobliskim stadionie odbywały się konkurencje (np. wymiana koła w przyczepie towarowej), można było obejrzeć pojazdy zabytkowe i godne pozazdroszczenia przyczepy campingowe.

Dzisiaj trwa kolejny dzień zlotu. Do godz. 14 przy Leśnym Banku Genów, klubowicze startują w rajdzie rekreacyjno-sportowym. Potem, załogi odwiedzą najważniejsze zabytki Kotliny Jeleniogórskiej.
Warto wpaść na chwilę w ten weekend na Wiśniową Polanę i zobaczyć, jak bawią się pasjonaci caravaningu. Może ktoś złapie bakcyla i za rok przyjedzie tu już własną przyczepą…

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~entuzjasta 15-08-2009 19:41
chyba miało być w tytule "kamperowcy " , bo jeszcze takiej odmiany słowa camper, a po polsku kamper to nie widziałem
~camper 15-08-2009 22:16
Po tytule myślałem, że chodzi o camperów w cs'ie.
piipi 16-08-2009 0:05
~Mam .. marzenie,aby przytulic sie ..do MISIA ! (patrz.zdj.nr.19)
~ 16-08-2009 0:47
artykuł ..bez komentarza...
~krzysiekM 16-08-2009 9:15
Jestem prawie pewien,że te zdjęcia robił ten sam reporter,który był na festynie"Magiczny Jagniątków:. Zdjęć camperów niewiele za to pan Szmajdziński prawie na co drugim.Tyle tylko,że Ci którzy nie byli na zlocie z pewnością chcieliby zobaczy jak było bo może za rok jednak przyjadą.Nie jednak z powodu polityków a żeby zobaczy te stare pojazdy czy samochody turystyczne.
~Cherba 16-08-2009 12:10
Wlasnie tez chcialbym , zobaczyc gallę kapmerów z różnymi rozwiazaniami Knauss, Detlefs , Weinsberg , Rivera , Adriatyk czy inne piekne dziela caravaningowe - ale jak to u nas pokutuje nie jest wazna istota sprawy i uroczystośc , tylko kto przybyl w notabli budzetowych utrzymankow podatnikow , aby sie pokazac wyborcom.Przeceiez można pogodzic obie te sprawy, tylko trochę wyczucia . A impreza warta promocji w kraju.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group