Czwartek, 2 lutego
Imieniny: Marii, Miłosławy
Czytających: 5773
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Camperzy wszystkich regionów – łączcie się!

Sobota, 15 sierpnia 2009, 14:42
Aktualizacja: 14:43
Autor: Ola
REGION: Camperzy wszystkich regionów – łączcie się!
Fot. Ola
Wicemarszałek Sejmu Jerzy Szmajdziński oficjalnie otworzył VI Ogólnopolski Zlot Turystyki Caravaningowej „Karkonosze 2009”. Wczoraj tłumnie przybyłe do Miłkowa załogi rywalizowały w pierwszych zadaniach konkursowych. Odbył się także finał Ogólnopolskiej Akcji „Stop Wypadkom” Dolnośląskiej Edycji „Bezpieczne Wakacje 2009”. Zlot potrwa jeszcze do niedzieli.

W piątek przed południem na miłkowskim campingu Wiśniowa Polana zgromadzili się członkowie automobilklubów z całej Polski, m.in.: Automobilklub Wielkopolski, Klub Motorowy Górników „Jarząbek”, Łódzki Klub Campingu i Caravaningu i wiele innych. Zlot otworzył wicemarszałek Sejmu, Jerzy Szmajdziński. Następnie, miłośników caravaningu oraz przedstawicieli zaproszonych władz powiatu i okolicznych gmin przywitała wójt Podgórzyna, Anna Latto. Na koniec oficjalnej części tego dnia, po kolei zapraszano kluby biorące udział w zlocie do zaprezentowania się na scenie.

Piątek był także Dniem Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Ochrony Środowiska. Odbyło się losowanie nagród w ramach finału Ogólnopolskiej Akcji „Stop Wypadkom” („Jeździć trzeba też ostrożnie, a nie tylko żyć pobożnie” – to jedno z ciekawszych haseł wymyślonych przez dzieci). Zaproszono także wychowanków cieplickiego Domu Dziecka do udziału w konkursach i na występ teatrzyku „Piotruś Pan” z Wrocławia.

Wiśniowa Polana tętniła życiem do późnych godzin nocnych. Na pobliskim stadionie odbywały się konkurencje (np. wymiana koła w przyczepie towarowej), można było obejrzeć pojazdy zabytkowe i godne pozazdroszczenia przyczepy campingowe.

Dzisiaj trwa kolejny dzień zlotu. Do godz. 14 przy Leśnym Banku Genów, klubowicze startują w rajdzie rekreacyjno-sportowym. Potem, załogi odwiedzą najważniejsze zabytki Kotliny Jeleniogórskiej.
Warto wpaść na chwilę w ten weekend na Wiśniową Polanę i zobaczyć, jak bawią się pasjonaci caravaningu. Może ktoś złapie bakcyla i za rok przyjedzie tu już własną przyczepą…

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1099
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group