Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Sobota, 1 listopada
Imieniny: Juliana, Łukasza
Czytających: 8373
Zalogowanych: 24
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Cała Polska w czerwonej strefie

Piątek, 23 października 2020, 12:17
Aktualizacja: 12:18
Autor: Przemek Kaczałko
Polska: Cała Polska w czerwonej strefie
Fot. KPRM
Premier Mateusz Morawiecki ogłosił dzisiaj (23.10) kolejne obostrzenia, które mają obowiązywać od najbliższej soboty (24.10). Ograniczenia dotkną młodzież, seniorów, a także branżę gastronomiczną. W czasie rosnącego niezadowolenia społeczeństwa rząd ogranicza też zgromadzenia do 5 osób...

Od 24 października obostrzenia dotyczące strefy czerwonej będą obowiązywać w całej Polsce. Dodatkowo wprowadzane są nowe zasady w zakresie edukacji, gospodarki oraz życia społecznego - informuje rząd RP.

Będą to:
- objęcie nauczaniem zdalnym klas 4-8 szkół podstawowych – (szczegóły określi MEN w rozporządzeniu);
- w godzinach 8:00-16:00 obowiązek przemieszczania się dzieci do 16. roku życia pod opieką rodzica lub opiekuna;
- zawieszenie działania sanatoriów z możliwością dokończenia już rozpoczętych turnusów;
- zawieszenie stacjonarnej działalności lokali gastronomicznych i restauracji przy dopuszczeniu prowadzenia działalności w zakresie dowozu lub na wynos;
- max. 5 osób spoza wspólnego gospodarstwa domowego podczas imprez, spotkań i zebrań w przestrzeni publicznej (z wyjątkiem spotkań służbowych). Dotyczy to także zgromadzeń w rozumieniu ustawy o zgromadzeniach publicznych;
- ograniczenie przemieszczenia się osób powyżej 70. roku życia – z wyłączeniem wykonywania czynności zawodowych, zaspokajania niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego czy też udziału we mszy świętej lub obrzędów religijnych.

Ponadto, w całej Polsce obowiązują wcześniej ustalone limity i ograniczenia dla strefy czerwonej, w tym m. in. w zakresie wydarzeń religijnych odbywających się w kościele, istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa, z wyłączeniem osób sprawujących kult. W uroczystościach religijnych limit 1 osoba na 7 m kw.

Seniorzy, którzy będą musieli zostać w domach, mają otrzymać wsparcie od służb i wolontariuszy. Szczegóły na stronie rządowej gov.pl.

Twoja reakcja na artykuł?

4
13%
Cieszy
3
10%
Hahaha
3
10%
Nudzi
0
0%
Smuci
5
17%
Złości
15
50%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy w mijającym roku zmarł ktoś z Twojej rodziny albo dobry znajomy?

Oddanych
głosów
368
Tak
66%
Nie
34%
 
Głos ulicy
Marsz równości w Jeleniej Górze
 
Warto wiedzieć
USA i Chiny chcą wojny na Ukrainie, a Łukoil ucieka po sankcjach
Rozmowy Jelonki
Julia przed swoim najważniejszym do tej pory startem w szachowej karierze – Olimpiadzie w Kazachstanie
 
Jelenia Góra - KARR
Muzyczne Czwartki w Galerii Karkonoskiej rozpoczęte!
 
Kilometry
Pociąg wróci na most w Pilchowicach!
 
Aktualności
Brakuje 50 milionów na Pilchowice
 
Kultura
630 zł – karnet na Castle Party 2026 w Bolkowie
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group