Poniedziałek, 25 stycznia
Imieniny: Miłosza, Pawła
Czytających: 3268
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA KRAJ: Były jeleniogórski dziennikarz dyrektorem serwisów Interia.pl

Niedziela, 11 września 2011, 7:49
Aktualizacja: 7:50
Autor: Accipiter
JELENIA GÓRA KRAJ: Były jeleniogórski dziennikarz dyrektorem serwisów Interia.pl
Fot. Archiwum
Pochodzący z Jeleniej Góry dziennikarz radiowy, telewizyjny i prasowy Marcin Jędrasiewicz objął stanowisko szefa serwisów informacyjnych portalu Interia.pl. Odtąd będzie zarządzał serwisami: Biznes, Fakty, Interia360, Motoryzacja, Nowe Technologie, PC Format, Polska lokalna i Sport.

Marcin Jędrasiewicz jest absolwentem jeleniogórskiego Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych (1994). Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał początkowo w pracy w Jeleniej Górze jako reporter, autor programów radiowych i DJ w Muzycznym Radiu (1995-97). Następnie pracował jako specjalista do spraw współpracy z mediami w ING Banku Śląskim w Jeleniej Górze (1997), a później był kierownikiem redakcji, autorem programów publicystycznych i reporterem w jeleniogórskiej Telewizji Aval (1997-2000).

W latach 2000-2007 związał się z warszawskimi redakcjami TV4 oraz Polsat jako reporter, prezenter serwisów informacyjnych oraz autor programów publicystycznych, a także redaktor wydania. Potem rozpoczął współpracę z Telewizją Publiczną gdzie - jako zastępca szefa serwisów informacyjnych - TVP Info, odpowiedzialny był za wprowadzanie nowych formatów i reorganizację pracy redakcji.

Od roku 2009 pracował w Polsat News, gdzie współtworzył i wydawał codzienny program publicystyczny „To był dzień”. Był również wydawcą dnia w tej stacji. W swojej pracy dziennikarskiej zajmował się tematyką związaną z polską akcesją do Unii Europejskiej, a także problemami na styku państwo - obywatel.

Do zadań nowego szefa serwisów Interia.pl należy m.in.: tworzenie i realizacja strategii redakcyjnej serwisów informacyjnych, koordynacja i organizacja ich pracy oraz nadzorowanie nowych projektów i akcji redakcyjnych.

Czytaj również

Komentarze (23) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group