Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 7894
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA/ LEGNICA: Były dyrektor aresztu na ławie oskarżonych

Wtorek, 13 stycznia 2009, 12:34
Aktualizacja: 12:38
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA/ LEGNICA: Były dyrektor aresztu na ławie oskarżonych
Fot. ......
Dwa lata więzienia grożą Stanisławowi K., eksszefowi Aresztu Śledczego w Jeleniej Górze. Zarzut: choć wiedział o jego problemach psychicznych, dopuścił do pracy wartownika, który strzelał z wieży strażniczej z kałasznikowa. Do sądu trafi także szef ochrony AŚ. Za znęcanie się nad pracownikiem może trafić do celi na pięć lat.

Akt oskarżenia do Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze przesłała legnicka prokuratura – poinformowała Polska Gazeta Wrocławska. Prokurator oskarża byłego dyrektora aresztu o niedopełnienie obowiązków służbowych. Zgodził się, aby wartownik, który wcześniej powiedział mu, że jest w psychicznym dołku, pełnił służbę. W efekcie, w kwietniu 2006 roku Krzysztof W. zabarykadował się w strażnicy i strzelał ze służbowego kałasznikowa. Dziś jest na rencie, a sprawa o przekroczenie uprawnień służbowych toczy się w drugiej instancji jeleniogórskiego sądu.

Jak zauważa gazeta, biegli potwierdzili, że W. był w fatalnym stanie psychicznym z powodu pomiatania nim przez szefa ochrony aresztu Bogusława B. Wpadł w depresję po tym, jak został z błahego powodu zdegradowany na niższe stanowisko. B. dziś jest zawieszony, a dyrektor K. przebywa na emeryturze.
Mężczyźni nie przyznają się do winy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group