• Piątek, 26 kwietnia 2019
  • Godz. 3:39
  • Imieniny: Klaudiusza, Marii, Marzeny, Marceliny
  • Czytających: 2904
  • Zalogowanych: 4
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Było po angielsku

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 3 marca 2019, 6:14
Aktualizacja: Poniedziałek, 4 marca 2019, 6:20
Autor: Arkadiusz Kubala
Fot. Marta Jarosz
W Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych im. S. Wyspiańskiego w Jeleniej Górze odbyła się kolejna edycja międzyszkolnego konkursu recytatorskiego "Have Fun with Poetry", zainicjowanego przez Renatę Sigrist.

Uczniowie klas siódmych i ósmych szkół podstawowych i klas trzecich gimnazjum z Jeleniej Góry rywalizowali ze sobą, recytując utwory poetyckie w języku angielskim. W tym roku motywem przewodnim była "Fantazja", a uczniowie w większości wybrali utwory J.R.R. Tolkiena, pochodzące z książki "Hobbit".

Konkurs, mający na celu rozwijanie zamiłowania do poezji i kultury anglojęzycznej, otworzyła dyrektor Anna Szydłowska-Robak, a nad całością czuwał główny organizator tegorocznej edycji Łukasz Gradkowski.

Przed zasadniczą częścią konkursu głos zabrał inny anglista z naszej szkoły - Arkadiusz Kubala, który opowiedział o swojej długoletniej przygodzie z fantastyką i światem Tolkiena. Pokazał też uczestnikom część swojej kolekcji książek, komiksów i filmów związanych z tematem konkursu, m.in. książkę swojego autorstwa. W tym czasie wszyscy uczestnicy konkursu wraz ze swoimi opiekunami mogli rozkoszować się pysznościami, przygotowanymi przez Magdalenę Baniewską i jej uczniów.

Konkurs okazał się bardzo wyrównany, a jury składające się z nauczycieli-opiekunów z poszczególnych szkół, chwaliło wysoki poziom. Ostatecznie zwyciężczynią okazała się Martyna Mutkowska ze Szkoły Podstawowej nr 5, drugie miejsce przypadło Michałowi Tustirze z Gimnazjum nr 3, a na trzecim stopniu podium stanął Jakub Jurecki z Gimnazjum przy LO nr 1. Zwycięzcy otrzymali nagrody, a wszyscy uczestnicy - pamiątkowe dyplomy. Wszyscy zwiedzili bogato wyposażone pracownie zawodowe i artystyczne szkoły.

Twoja reakcja na artykuł?

3
100%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~ 3-03-2019 8:10
Gratulacje dla Martyny !
~Kodi 3-03-2019 21:54
👍

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wszystkie torby foliowe powinny być płatne?

Oddanych
głosów
782
Tak
67%
Nie
30%
Nie wiem
3%
Głos ulicy
Foliówki płatne?  
TV Dami
25.04.2019 r. Serwis Informacyjny TV Dami Jelenia Góra  
Miej świadomość
Mamy zdjęcie czarnej dziury  
Dialogi Jelonki
Krew (zawsze) potrzebna od zaraz
Aktualności
Trwa remont Wieży Książęcej w Siedlęcinie  
Aktualności
Wraca temat Sołtysiej Góry  
Copyright © 2002-2019 Highlander's Group