Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 5806
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: Było kryształowo

Poniedziałek, 5 lipca 2021, 6:02
Autor: WAC
Piechowice: Było kryształowo
Fot. WAC
Za nami „Kryształowy Weekend” czyli dwudniowe święto Piechowic, które odbywało się w ostatnią sobotę i niedzielę (3-4.07).

Organizatorami imprezy, która odbyła się po rocznej przerwie były Piechowicki Ośrodek Kultury i Urząd Miasta w Piechowicach. Wśród atrakcji nie zabrakło pokazów kulinarnych, warsztatów ceramiki, strefy zabaw dla dzieci oraz pokazów kowalstwa artystycznego. Na scenie wystąpiły zespoły Future Folk ze Stanisławem Karpielem – Bułecką na czele, Wędrowne Gitary oraz Rura Band. O znakomitą zabawę dla najmłodszych zadbał Rafał Biesiada, który wcielił się w clowna Rufi Rafi.

Wielkie szczęście, że możemy w końcu występować, bo byłem strasznie spragniony tego typu imprez – mówi R. Biesiada. - Widać też że ludzie są bardzo spragnieni kontaktu, co może sprawiać trudność organizatorom, którzy muszą przestrzegać obostrzeń. Od kilku tygodni mój grafik imprez do końca września jest praktycznie zapełniony. Są w nim występy nie tylko na Dolnym Śląsku, ale też między innymi na północnym wschodzie kraju i w Poznaniu. Już teraz zapraszam też do Jeleniej Góry na Festiwal Teatrów Ulicznych, gdzie w tym roku się pojawię po kilku latach przerwy.
Bardzo się cieszę, że poluzowanie obostrzeń sprawiło, że w tym roku udało nam się zorganizować "Kryształowy Weekend" - dodaje dyrektor Piechowickiego Ośrodka Kultury Anna Kalisz. - Mam wrażenie, że również mieszkańcy Piechowic się cieszą, bo takiej frekwencji jak zwłaszcza w sobotę trudno było się spodziewać. Ludzie są bardzo ciekawi co się dzieje, stęsknieni kontaktu. Dodatkowo sprzyjała nam pogoda.

Twoja reakcja na artykuł?

34
63%
Cieszy
2
4%
Hahaha
2
4%
Nudzi
2
4%
Smuci
3
6%
Złości
11
20%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group