Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 7480
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Była strażnica za co najmniej półtora miliona

Środa, 10 marca 2010, 7:47
Aktualizacja: 7:48
Autor: Ania
Agencja Mienia Wojskowego po raz kolejny ogłosi przetarg w ramach którego zostanie sprzedana dawna strażnica graniczna na Przełęczy Okraj. Odbędzie się 10 maja.

Pierwszy przetarg przeprowadzono w połowie grudnia ubiegego roku. Choć zgłosiło się sporo potencjalnych nabywców, żaden z nich nie zdecydował się na podbicie 1,5 miliona złotych, czyli ceny wywoławczej. Prawdopodobnie liczono, że Oddział Terenowy Biura Agencji Mienia Wojskowego obniży ją w kolejnym przetargu. Tak się jednak nie stało i cena pozostała ta sama.

Do sprzedania jest działka o powierzchni 3,3 ha z trzema budynkami i garażem. Powstały one w 1930 roku. Przez wiele lat mieściła się tam strażnica Wojsk Ochrony Pogranicza, później Straży Granicznej. Ostatnia zmiana warty odbyła się z chwilą przystąpienia Polski do strefy Schengen.

Obiekt stoi w niedalekiej odległości od czeskiej miejscowości Mala Upa. Tam znajduje się wiele wyciągów narciarskich. Natomiast na Osiedlu Podgórze, czyli w bliskiej odległości od Okraju, ma powstać kowarska stacja sportów zimowych. To wszystko powoduje, że grunty są bardzo atrakcyjne i prawdopodobnie jest to także jedna z przyczyn, która spowodowała, że cena wywoławcza sprzedaży dawnej strażnicy się nie zmieniła.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group