Czwartek, 9 lutego
Imieniny: Apolonii, Cyryla
Czytających: 5267
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Była radość i wzruszenia!

Poniedziałek, 14 września 2020, 13:50
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Była radość i wzruszenia!
Fot. Przemek Kaczałko
VI Cieplicki Maraton pod hasłem "Jesienne przełamywanie barier" za nami. To była wspaniała impreza pełna serdeczności, radości i wzruszeń. Był pokaz mody w wykonaniu dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami, występy muzyczne i teatralne. Słowem: petarda!

Ze względu na reżim sanitarny, Cieplicki Maraton miał ograniczoną liczbę miejsc, ale nie przeszkodziło to w doskonałej zabawie. Po przemówieniach zaproszonych gości i organizatorów, rozpoczął się pokaz mody. Uczestnicy w ostatnich tygodniach sami wybierali sobie stroje, w których chcą wystąpić, a dzień przed imprezą - robili się na bóstwo. Wszystko dopięte na ostatni guzik i ruszyli... Czerwony dywan, dym i kolorowe światła dodawały magii całemu przedsięwzięciu, gdzie modele i modelki czuli się wspaniale, a za swój występ otrzymali zasłużone brawa.

Strój, w którym chciałam wystąpić znalazłam w pół godziny. Było bardzo fajnie, nie stresowałam się i lubię takie imprezy - wyznała Wiktoria Cichosz, uczennica Szkoły Podstawowej Nr 10 w Jeleniej Górze, która była jedną z modelek na pokazie mody.

W programie imprezy znalazły się również występy taneczne uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kowarach, na skrzypcach zagrała Żaneta Glińska (wokalem towarzyszyła jej Aneta Kolendo) - dziewczyny wykonały piosenkę Zbigniewa Wodeckiego "Uczmy się żyć obok siebie". Z kolei taniec indyjski zaprezentowała Karolina Jakóbowska, a uczestnicy WTZ zatańczyli "Zbójnickiego", co również wywołało ogromny aplauz publiczności.

Teatr Bajeczka zaprezentował spektakl o tematyce góralskiej, a na zakończenie części imprezy odbywającej się w cieplickim teatrze, dzieci i rodzice z Jeleniogórskiego Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa tworzący teatr Limitowana Edycja, zaprezentowali "SEN_Kartoteka improwizacje" T. Różewicza w reż. Łukasza Dudy.

Następnie uczestnicy mogli spędzić czas na zewnątrz, gdzie również nie zabrakło atrakcji, które przygotowali klaun Rufi Rafi oraz animatorzy Vesny. Było przedstawienie, malowanie twarzy, bańki mydlane i warsztaty artystyczne.

Jestem zachwycona tegorocznym maratonem. W tym roku wszystko było na bardzo wysokim poziomie. Nasze gwiazdy to prawdziwi profesjonaliści - na scenie czuli się jak ryba w wodzie. Było to święto osób z niepełnosprawnościami, które będę wspominać bardzo długo. Radość uczestników jest bezcenna - zostali zauważeni, mogli zaprezentować swoje talenty i przede wszystkim zostali tak rewelacyjnie przyjęci przez widownię - podsumowuje Lucyna Musiał, organizatorka wydarzenia.

Imprezę poprowadzili: Jacek Grondowy (aktor Teatru Norwida w Jeleniej Górze), Dariusz Jóźwiak oraz Karolina Jakóbowska. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Pomocy Chorym "Dąb" im. Jana Musiała.

Twoja reakcja na artykuł?

18
86%
Cieszy
1
5%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
10%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
506
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
12%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group